Her an çocuğum katliam yapabilir. « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Her an çocuğum katliam yapabilir.

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 22:21 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Bilecik’te yaşayan Durmuş B.(53) ile Ayşegül B. (50) çifti, oğulları Y.B.’nin (28), 8 sene önce uyuşturucu bağımlısı olduğunu, kendisine ve çevresindekilere ziyan verdiğini anlattı. Oğullarının yaşı nedeniyle zorla tedavi ettirilemediğini ancak her an birilerine ziyan verme ihtimali olduğunu söyleyen ebeveyn baba, kendilerine yardım edilmesini istedi.

Baba Durmuş B., “Oğlum, sekiz yıldır uyuşturucu kullanıyor. Uyuşturucu nedeniyle kafası tamamen gitmiş durumda. Beş  aydır Bilecik’te gitmediğimiz halk kuruluşu kalmadı. Valilikten yardım alamadık, adliyeden yardım alamadık, sıhhat müdürlüklerinden yardım alamadık. Çocuğumuz şu anda Bilecik’te gezen diri bomba. Devlet büyüklerimizden Allah rızası için yardım istiyoruz” dedi.

Oğlunun akli dengesinin yerinde olduğunu ancak uyuşturucu etkisi altında her türlü zararı verebileceğini belirten Durmuş B., “Her an çocuğum katliam yapabilir. ‘Evlerinizi yakacağım. Sizi öldüreceğim’ diyerek, bizi tehdit ediyor. Bizi, ‘uyuşturucu bulacaksınız’ diye tehdit ediyor. Ne yapacağımızı şaşırdık, sabahlara kadar uyumuyoruz. Çocuklarımızı mı öldürecek, evimizi mi yakacak? diye her an tedirginiz. Perişan durumdayız. Sabahlara kadar ağlıyoruz. Kendi rızası ile hastaneye yatmıyor. Kendisini ikna edemiyoruz” diye konuştu.

Anne Ayşegül B. ise oğlunun sadece tedavisinin yapılmasını istediğini belirterek, şunları söyledi:

“8 senedir peşinde dolanıyorum. Bana nakit veriyor, ‘uyuşturucu getir, bul ebeveyn ne olursun’ diyor. Kriz geçiriyor, kapıları kırıyor, tabakları kırıyor. Televizyonları balkondan attı. Benim telefonumu da attı. Sabahlara kadar nöbet tutuyoruz, evimizi yakacak diye. Torunlarım var, evlatlarım var. Çevremizdekilere de saldırıyor, ailemize saldırıyor. Her gün adliyedeyiz, her gün karakollardayız.”