Havadan Çekim ve Güvenlik havadrone.com « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Havadan Çekim ve Güvenlik havadrone.com

Bu haber 23 Mart 2018 - 22:32 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

 

 

Havadan çekim tabirine kuşbakışı görüntü de diyebiliriz. Eskiden havadan çekim yapabilmek için binlerce lira vererek bir helikopter kiralamanız gerekirdi. Günümüzde ise teknolojinin gelişimine paralel olarak insansız hava araçları teknolojisi gelişmiş olup, kişisel kullanımlarda dahi kendilerini göstermektedir. Dronelar amatör amaçlarla hobi olarak kullanılabileceği gibi reklam ve tanıtım gibi amaçlarla ticari olarak da kullanılabilir. (Reklam ve tanıtım filmi örnekleri için www.havadrone.com adresini inceleyebilirsiniz.) Ayrıca güvenlik güçlerimiz droneların gelişmiş versiyonu olan yerli üretim ankaları kullanarak terör ve toplumsal olaylara müdahale edebilmektedir. Hatta Bayraktarlar ile yerinde imha işlemi dahi uygulanabilmektedir. Yani dronelar ülkemiz güvenliği açısından da önem arz etmektedir.

 

Dünyada kendi insansız hava aracını üretebilmek ve etkili bir biçimde kullanabilmek prestij olarak gösterilmektedir. Ülkemizde bunu başaran birkaç ülkeden bir tanesidir. Güvenlik amacıyla kullandığımız dronelar anlık olarak görüntü sağlamakta ve suça müdahaleyi hızlandırmaktadır. Suç işlenmesini önleyen caydırıcı bir etki yaratacağı gibi suçluların takibini sağlayarak yakalanmalarına da yardımcı olabilmektedir. Güvenlik için kullanılan dronelarla benzer şekilde çalışan ticari dronelar havadan çekim yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede istenilen yerin kuşbakışı çekimi yapılabilmektedir. Ayrıca 360 derece çekim kabiliyeti ile tüm ayrıntıları gözler önüne sermektedir. Firmalar ve şirketler bu teknolojiden yararlanarak lansmanlar, reklam filmleri ve tanıtımlar çekmektedir.

 

Sizin de havadan çekim yaptırmaya yönelik bir projeniz varsa www.havadrone.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Projenizi değerlendirerek size en uygun çözümü sunabiliriz.