Halk Pazarında Neler Satılacak? « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Halk Pazarında Neler Satılacak?

Bu haber 12 Şubat 2019 - 9:37 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ziraat ürünleri tanzim satış noktalarının açılmasıyla fiyatlarda yarı yarıya yakın düşüş yaşandığını belirterek, “Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Pirinç, bulgur, mercimek hepsi olacak” dedi.

FİYATLARI TIRMANDIRDILAR
Ankara Keçiören Sincan’daki toplu açılış törenlerinde vatandaşlara seslenen Başkan Erdoğan, son günlerde Türkiye’de bir oyun oynanmaya başlandığına dikkat çekti. Erdoğan, “Patlıcan, domates, patates, salatalık fiyatlarını tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi. Bu teröre karşı Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te nasıl inlerine girmişsek besin terörünü estirenlere de belediyelerimiz vasıtasıyla Tanzim Satışlar Semt Pazarları’nı kurarak ucuz mahsul satarak vuruş vuracağız” dedi.

BU OYUNU BOZACAĞIZ
Fiyatların neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette olduğunun altını çizen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Halk Ekmek’te İstanbul ve Ankara’da ucuz ekmeği vatandaşımızın evine verdiysek şimdi de sebzede, meyvede, her türlü üründe bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Pirinç, bulgur, mercimek hepsi olacak. Sarımsakları depolarda çürütüyorlar ama müsait fiyata vermiyorlar. Fırsatçılar her dönemde olduğu gibi tekrar işe koyuldular. Türkiye’yi döviz, ürem ve enflasyon kıskacına almak isteyenlere karşı meydanı abes bırakmayacağız. Kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara asla ruhsat vermeyeceğiz. Oyunu bozacağız, bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.”

CHP’NİN HİSSESİNİ ER VEYA GEÇ DEVREDECEĞİZ
CHP’nin dünyada, Atatürk’ün mirasını amacı dışında kullanmakta ısrar ederek banka hissedarı tek parti olma sıfatı taşıdığını vurgulayan Erdoğan, “CHP, İş Bankası’nın yüzde 28.5 gibi ortağıdır. Böyle bir şey yok” dedi. Erdoğan, şöyle devam etti: “Gazi’ye müsait olarak atacağız adımları… Bu hisseyi Hazine’ye er veya geç devredeceğiz. Konu CHP olunca demokrasilerde asla yeri olmayan parti banka ilişkisine bile kılıf bulanlar ülkemizin IMF teslimini de alkışla karşılayacaktır. Böyle bir durumda bırakınız sebze-meyve fiyatlarındaki yükselişi, Türkiye’nin bütün sanayisini, ticaretini, tarımını, ihracatını çökertecek adımlar gelecektir. Bunların hepsini geçmişte yaşadık.”

ELİNE DİLİNE DURSUN, SATIŞ SÖZ KONUSU DEĞİL
Savunma Sanayisini hedeflerine müsait bir şekilde büyüttüklerinin altını çizen Başkan Erdoğan, “Göreve geldiğimizde savunma sanayii yüzde 20 itibarıyla yerliydi, şimdi yüzde 65-70’e çıktı. Çıkmış hâlâ yalan yanlış şeyler söylüyor. Arifiye’deki Palet Fabrikası’nı bizim satmamızdan bahsediyor. Eline diline dursun, böyle bir satış laf konusu değil. Sadece Katar ve Türk ortaklığına buranın işletmesini 25 yıllığına devrettik. Bu oluşum yaklaşık 40-50 milyon dolar yatırım yapacak” dedi. Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde ölülerin bile rehin alındığını söyledi.