Anasayfa / Teknoloji / Google’dan yeni reklam stratejisi

Google’dan yeni reklam stratejisi

Google, görsel aramalarda farklı reklamlar göstermeye hazırlanıyor. Şirket, laf konusu reklam stratejisini test etmeye başladı bile. 

Google’dan yeni reklam stratejisi

Daha evvel de Google Görseller’de alışveriş için reklamlar kullanılıyordu. Gelen yenilikle beraber reklamverenler, sponsorlu reklamlardaki ani çok ürünü arama sonuçları arasında vurgulayabilecek. Google, şu anda bu reklam türünü test ediyor. Bu yüzden bu ufak ve rastgele test grubunun bir parçası değilseniz henüz bu reklamları göremeyebilirsiniz.

Platforma eklenecek yeni bilhassa beraber Google Görseller’de muhtelif aramaların görsel sonuçlarında sponsorlu ürünlerin üzerine gelebilecek ve fiyat, marka ve öbür bilgileri görebileceksiniz. Yeni reklam sistemine ileriki dönemlerde daha çok kategorinin eklenmesi planlanıyor.

Reklamverenler artık reklamlarını, markalarını ve ürünlerini görsel bir şekilde aktarabilecek. Resimler, açıklamalar ve promosyonlar da Google Görseller’de kullanıcılara sunulacak. Google ayrıca perakendecilerin, bilgileri potansiyel müşterilere gösterebilmeleri için ücret talep etmeden mahsul verilerini sunmalarına ruhsat verecek.

Kimliğin yerini akıllı telefon alıyor!Yazılım

Hakkında admin

Check Also

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani …

Bir cevap yazın