Google’dan yeni reklam stratejisi « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Google’dan yeni reklam stratejisi

Bu haber 19 Mart 2019 - 23:19 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Google, görsel aramalarda farklı reklamlar göstermeye hazırlanıyor. Şirket, laf konusu reklam stratejisini test etmeye başladı bile. 

Google’dan yeni reklam stratejisi

Daha evvel de Google Görseller’de alışveriş için reklamlar kullanılıyordu. Gelen yenilikle beraber reklamverenler, sponsorlu reklamlardaki ani çok ürünü arama sonuçları arasında vurgulayabilecek. Google, şu anda bu reklam türünü test ediyor. Bu yüzden bu ufak ve rastgele test grubunun bir parçası değilseniz henüz bu reklamları göremeyebilirsiniz.

Platforma eklenecek yeni bilhassa beraber Google Görseller’de muhtelif aramaların görsel sonuçlarında sponsorlu ürünlerin üzerine gelebilecek ve fiyat, marka ve öbür bilgileri görebileceksiniz. Yeni reklam sistemine ileriki dönemlerde daha çok kategorinin eklenmesi planlanıyor.

Reklamverenler artık reklamlarını, markalarını ve ürünlerini görsel bir şekilde aktarabilecek. Resimler, açıklamalar ve promosyonlar da Google Görseller’de kullanıcılara sunulacak. Google ayrıca perakendecilerin, bilgileri potansiyel müşterilere gösterebilmeleri için ücret talep etmeden mahsul verilerini sunmalarına ruhsat verecek.

Kimliğin yerini akıllı telefon alıyor!Yazılım