Anasayfa / Teknoloji / Gmail, zaman planlı e-posta özelliği getiriyor!

Gmail, zaman planlı e-posta özelliği getiriyor!

Bilindiği üzere Google, bir süredir ileri tarihli e-posta özelliği üzerinde çalıştığı söylentiler arasındaydı. Google’ın uygulaması olan Gmail’in Android sürümüne, beklenmekte olan planlanmış e-posta özelliği  sonunda geliyor. Bu özellik sayesinde e-postalarımızı 50 sene sonrasına kadar iletebileceğiz. 

Gmail, vakit planlı e-posta özelliği getiriyor!

Gerek iş hayatımızda gerek günlük hayatımızda E-posta göndermek artık derhal derhal herkesin yaptığı, standart bir şey haline geldi. Daha önceleri sadece bilgisayarlar üzerinden yapılan bu işlem, akıllı telefonların da gelmesiyle daha da kullanışlı hale geldi. Yaygın kullanılan posta uygulamalarından biri olan Gmail, bilindiği üzere mail gönderme tarihimizi ayarlamamıza imkan sağlamıyor.

Google’ın bu konunun farkında olduğunu ve böyle bir özelliği getirmeye çalıştığını , 2018’in temmuz ayında keşfedilen bazı kod satırları ortaya koymuştu. Şimdi de uygulamanın 2019.03.03.238017425 sürümünde ayrım edilen kodlar, Gmail’in e-postaları 2 dakika ile 50 sene arasında istenilen bir tarihte göndermenize ruhsat vereceğini ortaya çıkardı. Tarihe göre planlanabilen bu e-postaları iptal etmek mümkün olacak.

Şimdilik sadece Android platformunda yer alması gündemde olan bu özelliğin ilerleyen günlerde öbür platformlarda yer alıp almayacağı ve Google’ın bu konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı merak uyandırıyor. Sizce bu özelliğin Gmail’e eklenmesi hayatımızda nasıl etkiler yaratacak? Geleceğe e-posta gönderme hakkında düşündüklerinizi sizde bizlerle paylaşın.

Siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. 

Gmail kullanıcısı 1.5 milyar olduGüncel

Hakkında admin

Check Also

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani …

Bir cevap yazın