Geri çekilmek de bir erdemdir « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Geri çekilmek de bir erdemdir

Bu haber 25 Şubat 2018 - 18:52 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, memleketi Trabzon’da AK Parti’li gençlere yaptığı konuşmada, “Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa geri çekilmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin. Geri çekilmek de bir erdemdir. Geri adım atmak da bir erdemdir. Recep Tayyip Erdoğan’ın bir neferiyim. Hangi görevde olursam olayım Recep Tayyip Erdoğan’ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Hakkınızı helal etmenizi diliyorum” dedi. Soylu, “En önemli görev Trabzon Milletvekilliğidir. En çok özlediğim kızım ve oğlumdur. Allah inşallah çok yakın bir zaman içerisinde onlarla daha çok sık birlik ve beraber olmak nasip eder” diye konuştu.

Sabah saatlerinde memleketi Trabzon’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Ortahisar 2’nci İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde katılarak gençlere seslendi. Burada konuşan Bakan Soylu, “Şimdi 21’inci yüzyıldayız. Onlar demokrasi içinde güya terörle mücadele ediyorlar diye DEAŞ, El Kaide’yi ve birçok terör örgütünü bahane ederek içinde bulunduğumuz coğrafyalarda ‘Demokrasi getireceğiz huzur getireceğiz’ diye işgal ettiler. Demokrasiyi bahane ettiler. Kan, gözyaşı, petrol hesapları, Asya’nın ve Avrupa’nın merkezinde bulunduğumuz bu coğrafyayı ümitsiz bir coğrafyaya dönüştürmek istediler. Biz onların değerleri ile mücadele ettik. Eğer 15 yıldır AK Parti milletin oyunu almamış olsaydı, demokrasiye sım sıkı sarılmamış olsaydı, yaptığı hizmetlerle, milletle beraber olmasaydı, demokrasiyi baş tacı etmemiş olsaydı, 20’inci yüzyılın başında elde ettiğimiz galibiyeti 21’inci yüzyılın başında elde edemezdik” dedi.

ASLAN PARÇALARINA ‘BİZ SİZE NAMUSUMUZU EMANET ETTİK’ DEDİM

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için katılan Jandarma ve Polis Özel Harekat mensuplarını ziyaret ettiğini hatırlatan Bakan Soylu, şöyle konuştu:

“Dün hiç basın almadan, hiç kamera almadan, Afrin’de şehadete, düğüne gider gibi giden Jandarma Özel Harekâtçılarımızı, Jandarma komandolarımızı, Polis Özel Harekâtçılarımızı ve güvenlik korucularımızı, İçişleri Bakanlığının Müşterek Koordinasyon merkezinde ziyaret ettim. 3 bin 300 civan gibi mert delikanlı. Hiçbirisi görev olarak oraya gitmedi, gönüllü olarak oraya dâhil oldular. Hepsi birer aslan parçasıydılar. Hepsiyle teker teker tokalaştık, helalleştik, sarıldık. Onlarla tek bir şey söyledim; ‘Biz size namusumuzu emanet ettik.’ Bu coğrafyanın namusu size emanettir. Biz hangi yolda yürüdüğümüzü biliyoruz. Hangi noktada gittiğimizi biliyoruz. Hangi noktada adım attığımızı biliyoruz.”

‘BUGÜN İÇİŞLERİ BAKANIYIZ, YARIN BELKİ DEĞİLİZ’

Konuşmasının devamında gençlere tavsiyelerde bulunan Bakan Soylu, şöyle devam etti:

“Allah şahittir kalbimizde hiç fesat ve eğrilik olmadı. Beni hatırlayacağınız zaman ‘Süleyman Soylu bu dergâha eğri odun, yanlış odun taşımaz’ diye hatırlayın. Biz ahlaklı adamlarız. Siyasetin de ne olduğunu iyi bilen kardeşlerinizden bir tanesiyim. Çocukluğumuzdan beri bu işlerin içindeyiz. Bilmenizi isterim, nefsim için, kişiliğim için, bir büyük davanın bir çapağı olsam bilin ki kendimi yok ederim. Çok net ve açıktır. 21’inci yüzyılda bu dava sadece Türkiye’ye hizmet etmiyor, bütün dünyaya hizmet ediyor. Bugün İçişleri Bakanıyız, yarın belki değiliz. Buradan gideriz, belki bir daha gelişimiz olmaz. Ama şunu net ve açık şekilde söylüyorum. AK Parti’ye Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetinden beri yaptığım bütün çalışmalarda bu davaya olan sadakatimden, anlayışımdan bir nebze olsun ödün vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz.”

‘GERİ ADIM ATMAK DA BİR ERDEMDİR’

Salondakilerden haklarını helal etmelerini isteyen Bakan Soylu, zaman zaman duygulu anlar yaşadığı konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sevgili gençler hiçbir zaman doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmayın, iradenizden hiçbir zaman vazgeçmeyin. Lideriniz gösterdiği istikametten hiçbir zaman ayrılmayın. Bunları belki size son kez söylüyorum. Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa da geri çekilmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin. Geri çekilmek de bir erdemdir. Geri adım atmak da bir erdemdir. Bu kongre benim hayatımda da önemli bir kongre olacaktır. Sadece şunu hatırlayın; Trabzon’u çok seviyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın bir neferiyim. Hangi görevde olursam olayım Recep Tayyip Erdoğan’ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Sadece bende şunu hatırlayın; Trabzon bana hayatımın en önemli ve şerefli görevini verdi. En önemli görev Trabzon Milletvekilliğidir. En çok özlediğim kızım ve oğlumdur. Allah inşallah çok yakın bir zaman içerisinde onlarla daha çok sık birlik ve beraber olmak nasip eder. Bu vesileyle bana ve çoluğuma çocuğuma vermiş olduğunuz bu asaletten dolayı size, kıymetli Cumhurbaşkanıma, her birine ayrı ayrı hürmet ve minnetlerimi ifade ediyor, hakkınızı helal etmenizi diliyorum.”

Öte yandan tek liste ile gidilen seçimde Behlül Karakaş, AK Parti Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi.

HAMSİ İKRAM ETTİ

Bakan Soylu, okul açılışının ardından ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü nedeniyle ilçedeki Sanat Sokağı’ndaki alanda düzenlenen hamsi şölenine katıldı. Bakan Soylu, burada, daha önce pişirilen ve ekmek arasına konulan hamsileri kalabalıktakilere ikram etti. Hamsi şölenine ilgi yoğun oldu.

ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK’ÜN ADININ VERİLDİĞİ OKULU AÇTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Olağan Kongresi’nin ardından Sürmene ilçesine geçti. Soylu, burada ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü programı ile Mardin’in Derik ilçesinde, makamına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün adının verildiği ilkokulun açılış törenine katıldı.

Açılış öncesi konuşan Bakan Soylu, şehit Kaymakam Safitürk’ün görev yaptığı ilçede aydınlık gençler yetiştirmeye özen gösterdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Bir kardeşiniz olarak, bir evladınız olarak sizlere söylüyorum. Bu okulun ismini verdiğimiz Muhammet Safitürk, ticaret için Mardin Derik kaymakamı değildi. Bu ülke, ona görev verdi. Orada ismine bakmadan, orada siyasi düşüncesine bakmadan, bu topraklara aydınlık gençler yetiştirdi. Ben, onun orada ne yapığını biliyorum. Orada zeytin fabrikası kurdu, her sokağı asfaltladı. Orada fakirin fukaranın, sıkıntıya düşmüş olanın ağabeyi, amcası kardeşi oldu. Evladına bakmadı, orada yaşayanların evladına baktı. Bu memleketin, bu devletin hissiyatını oraya yansıttı ve o asaletli insan alçakça, kalleşçe şehit edildi. Oraya gittiğimiz seferlerden bir tanesinde cehaleti yenelim, diye 7 ay içerisinde okul yaptık. Bizim mesajımız şiddetle değildir, bizim mesajımız hasmane tutumla değildir. Bizim mesajımız, ilimle kardeşlikle ve okulladır ve bunu devam ettireceğiz.”

‘YEREL MİMARİ’ VURGUSU

Yatırımlarda yerel mimariye önem verdiklerini kaydeden Bakan Soylu, “Bize görev verdiniz. Kıymetli Cumhurbaşkanı’mız ilk önce çalışma bakanı yaptı. İşte bu okul, çalışma bakanlığımın bir ürünüdür. Orada görev yaptığım dönemin ürünüdür. Bir kardeşiniz olarak Türkiye’de koca koca binalar yaptırmadım. Sadece kaymakamlık binalarından elde ettiğimiz tasarruf, 1 milyar 250 milyonun üzerinde. Cumhurbaşkanı’mızın da önemsediği yerel mimariye önem verdik. Her birini yerel mimaride yapmaya çalıştık. Köprübaşı’nda yapıyoruz, yerel mimari. Ne yapıyorsak bizim mimarimizle doğamızla bizim güzelliklerimizle beraber yapmaya çalışıyoruz. Bunu aynen yapmaya da devam edeceğiz. Bu inşaata emeği geçenlere minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah, razı olsun” diye konuştu.

Yatırımın ‘hayırlı olması’ temennisinde bulanan ve hizmetlerin süreceğini belirten Bakan Soylu, katılımcılardan haklarını helal etmelerini isteyerek, konuşmasını tamamladı.

İçişleri Bakanı Soylu, daha sonra ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla organize edilen bazı yarışmalarda başarı elde eden öğrencilere hediyelerini verdi. Bakan Soylu ve beraberindeki protokol üyelerince kurdele kesimi yapılarak, daha önce hizmete alınan okulun resmi açılışını yaptı. Açılışın ardından Bakan Soylu, okul içinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.