Bugün
Sağlık
26 Mart 2023 - 21:51

Diş çürüğü ağrısı olanlar dikkat Dişinin üstüne iki damla damlatın mucizeyi yaşayın

26 Mart 2023 - 21:51

En şiddetli ağrıların başında gelen diş ağrısı nasıl geçer? İyi gelen doğal yöntemler nelerdir? Hepsi ve daha fazlasını sizler için derledik.

TAKİP ETTAKİP ET

Birçoğumuzun başına gelen diş çürüğü ağrısı, düzenli diş temizliğinin yapılmaması, gün içinde tüketilen yiyecekler vb. gibi birçok durumdan ötürü meydana gelir. Peki diş neden çürür? Çürük diş ağrısına ne iyi gelir? Çürük diş ağrısı nasıl geçer? Çürük diş ağrısı için doğal yöntemler nelerdir? Çürük diş ağrısını geçirmek için evde neler yapılabilir? Çürük diş ağrısı yaşayanlar için bu süreç çok sancılı geçer. Çürük diş kişilerin yaşam kalitesini oldukça düşürür. Özellikle geceleri çok şiddetli bir ağrıya sebep olarak uyku uyutmaz.

 

Diş neden çürür?

Bu denli kişiye acı veren çürüğün oluşum sebebi ise yenilen yiyeceklerin tam olarak temizlenmediğinde diş aralarında kalan artıkların zamanla bakteri plaklarıdır. Bu bakteriler önlemi alınmazsa giderek çoğalır ve diş sinir sistemini kaplayabilir. Dişleri koruyan en sert tabaka alan mine tabakası zamanla aşınır ve diş çürümeleri daha kolay olur. Diş çürümeye başlamadan önce bakteriler bu tabakanın üzerinde asitler oluşturarak diş minesinde zamanla delikler oluşmaya başlar. Bu asitler sinir sistemine ulaşarak ağrılara yol açar. Diş çürümesi önlenmezse ve dikkat edilmezse bu ağrılar şiddetini giderek artırır.

Diş çürümesi bazen geç fark edilebilir. Diş çürüğü fazla ilerlemiştir ama ağrısı diş çürüdükten çok sonra gerçekleşmişse bu ağrıların şiddeti çok daha fazla olabilir. Bu noktada diş tedavisini geciktirmeden yaptırmalısınız. Ancak bu süreçte bu çürük diş ağrılarını hafifletecek doğal yöntemler acınızı hafifletecektir. Evde doğal yöntemlerle diş ağrılarınızı dindirecek yöntemleri sizler için araştırdık. Çürük diş ağrısı nasıl önlenir? Çürük diş için doğal yöntemler nelerdir? Detaylar haberimizde…

İşte evde uygulayabileceğiniz yöntemler...

1 / 9