Fatih İkinci El Eşya « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Fatih İkinci El Eşya

Bu haber 21 Kasım 2017 - 10:50 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Son dönemlerde İstanbul’da eşya almak veya ev dizmek isteyen kişiler eski eşyalarını satarak ek gelir elde etmeye başlamışlardır. Fatih ikinci el eşya firmaları bu sektörde insanlara hizmet sunarak eski veya kullanmadıkları eşyaları satma imkânı veriyor. Böylece kullanılmayan eşyalar nakde dönüşerek eşya sahiplerine katkı sağlıyor. İkinci el eşya alım satım sektörü son dönemlerde hiç olmadığı kadar hareketli. Bunun en temel sebebi ise eşya almak veya ev dizmek isteyen kişilerin sıfır eşyaların maliyetine katlanmak istememeleridir. Sıfır eşyalardan oluşan bir ev dizmek isteyen evlenecek çiftler oldukça yüksek maliyetlerde eşya ücreti ödüyor. Bunu istemeyen ve daha uygun maliyetlerle ev eşyası almak isteyen bireyler ikinci el eşya alarak maliyetleri neredeyse yarı yarıya düşürüyor. Bu da ekonomik olarak insanlara katkı sağlıyor.

İkinci El Eşya Piyasası

Hemen hemen herkesin evinde eski veya artık kullanmadığı eşyalar bulunmaktadır. İnsanlar artık kullanmadıkları ve bir köşede bekleyen eşyalarını satarak kendilerine ek gelir oluşturmaya başlamışlardır. Fatih ikinci el eşya alanlar aracılığı ile gerçekleşen ikinci el eşya alımları birçok kişinin para kazanmasına da zemin oluşturmaktadır. Eşyanızdan kazanacağınız para eşyanın türüne, kullanımına ve deforme olup olmamasına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Eğer eşya sağlam ve tüm fonksiyonları ile sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa, sorunlu ve deforme olmuş bir eşyaya göre kazanacağınız para oldukça yüksek olacaktır.

İkinci El Eşyalar Nasıl Satılıyor?

İstanbul’da ikinci el eşya alan birçok firma mevcuttur. Fatih ikinci el eşya alan yerler aracılığı ile eşyalarınızı değerinde ve sorunsuz bir şekilde satarak para kazanabilirsiniz. Bu firmalar eşyanızın ikinci el değerini belirleyerek size bir teklif sunuyorlar. Bu teklif doğrultusunda eşyanızı satıp satmamak tamamen size kalmış bir durumdur. Eski veya kullanmadığı eşyalarını satan birçok kişi kendisine ekonomik olarak büyük katkı sağlıyor. Böylece yeni eşya alırken kendilerine bir finansman kaynağı yaratıyorlar. Eşyalar genel olarak ikinci el eşya alımı yapan firmalar tarafından evinizden alınıyor, böylece eşyayı siz götürmek zorunda kalmıyor ve nakliye işleri ile uğraşarak zaman ve para harcamıyorsunuz.