Facebook Hikaye Arşivi nasıl kapatılır? « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Facebook Hikaye Arşivi nasıl kapatılır?

Bu haber 24 Mart 2019 - 14:36 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

Bildiğiniz gibi Facebook Hikayeler özelliği, dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından olan Instagram ve Snapchat’te olduğu gibi yüklediğiniz video ve fotoğrafların 24 saatte kaybolduğu bir eklenti. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar anlık vaka yerinden 24 saatliğine görsel ve video paylaşabiliyorlar.

Facebook hikayenizde sık sık gönderi paylaşıyorsanız eğer, bunların bir kopyasının da arşive kaydedildiğini biliyorsunuzdur. Yoksa bilmiyor musunuz? Bu tarz arşivlerin ileride ele geçirilmesi durumu biraz canınızı sıkabilir. Biz de bu rehberde Facebook Hikaye Arşivi‘ni nasıl kapatabileceğinizi anlatmak istedik.

Öncelikle mobil üzerinden Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede ”Arşivin” kısmını göreceksiniz. Bu kısma tıklayarak işlemimizin ilk adımını atmış olacağız. Aslına bakarsanız o kadar da jülide bir işlem değil ancak Facebook sağ olsun bu işlevi insanların gözüne sokmayacak bir şekilde entegre etmiş durumda uygulamaya.

Facebook Hikaye Arşivi nasıl kapatılır?

Arşivin kısmına giriş sağladıktan sonra ”Ayarlar” bölümünü açıyoruz.

Bu bölümde ”Arşive Kaydet” seçeneğini kapalı konuma getirdiğiniz vakit artık hikayelerinizin bir kopyası Facebook tarafından saklanmayacaktır. Böylelikle gönül rahatlığı ile arşivlenmeden ”Hikayeler” özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Adımları tekrardan madde madde belirtmek gerekirse;

  • Facebook uygulamasına giriş yap.
  • Ana sayfada ”Arşivin” butonuna tıkla.
  • Çıkan sayfa üzerinden ”Ayarlar” kısmına gir.
  • Arşivi Kaydet kısmını kapalı konuma getir.

Peki ya siz Facebook Hikayeler Arşivi‘nizi kapattınız mı? Bu tarz arşivler hem Facebook’un yavaşlamasına sebebiyet veriyor hem de verilerinizin tehlikeye girmesine yol açıyor.

Instagram’da görüntülü öbek görüşmesi nasıl yapılır?Nasıl Yapılır