Ethereum ( Eth ) Satın Alma İşlemi « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Ethereum ( Eth ) Satın Alma İşlemi

Bu haber 29 Mart 2018 - 18:26 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

 

Ethererum ( eth ) bilindiği üzere şuanda dünya genelinde bitcoin den sonra kullanılan en karlı kripto para birimidir. Bitcoin’e göre farklı ise şu sıralar kur değerinin alınabilir bir miktarda olmasıdır. Bitcoin in şu günlerde 32.000 TL civarında iken Ethereum değeri 1600 TL civarlarında hal böyleyken ve olumlu geri dönüşümler yüzünden şuanda en çok alım hacmine sahip kripto para birimidir.

 

Ethereum satın alma işlemi diğer kripto para birimleri ile aynıdır. Bu yöntemler ile ilgili olarak maddeler halinde kısaca bahsetmek gerekir isek ;

  • Banka aracılığı ile ethereum satın alma ( Havale veya EFT ) : Bu yöntem alıcı ve satıcı arasından yaşanmak istenen ethereum alış verişini banka üzerinden yapılması ile gerçekleşir. Eğer alıcı ve satıcı aynı banka üzerinde banka hesabı kullanıyor iseler işlem HAVALE ile yapılır. HAVALE ile yapılan işlemler anlık olarak gerçekleşir ve en fazla 5 dakika içerisinde para transferi karşı hesaba ulaşmış olur. HAVALE işlemlerinde bankalara bağlı olarak işlem masrafı düşüktür bir çok banka aynı banka içerisinde yapılan işlemlerden işlem ücreti talep etmemektedir. Eğer alıcı ve satıcının hesaplarının bulundukları banka aynı değil ise işlem EFT ile yapılır. EFT işlemleri sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşir. Hafta sonları veya resmi tatillerde yapılan EFT işlemleri mesainin ilk başlayacağı güne kadar askıya alınır. EFT ücretleri bankalara göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak bankaların eft saatleri mesai saatleri içerisinde sabah 9:00 akşam 17:00 arasında mümkündür.
  • Elden nakit olarak ethereum satın alma ; Bu yöntem alıcı ile satıcının belirli bir mekanda yüzyüze görüşmesi sonucunda gerçekleşir. Alıcı parayı satıcıya nakit olarak yanında getirdiği şekilde teslim edebilir yada ticaret konusunda ön görüşme yapıldıktan sonra hesabının bulunduğu banka şubesine gidilerek satıcıya vereceği miktarı banka veznesinden tahsil edil takdim edebilir. Bu yöntemi kullanmak isteyen satıcılara önerimiz sahte para konusunda herhangi bir problem yaşamamak için alıcıya belirlenen miktardaki parayı banka şubesindeki vezneden tahsil edip ödemesini talep etmelidir. Bunun harici olarak alıcıların ve satıcıların ortak olarak dikkat etmesi gereken bir diğer konuda görüşmeleri kesinlikle ofis veya ev benzeri mekanlarda yapmamalarıdır. Halka açık yerlere görüşme yapılmalı mümkünse görüşme belirlenen banka şubesinde gerçekleştirilmedir. Çünkü bu satın alma yöntemi ile ilgili daha önce bazı cinayet ve gasp vakaları ile karşılaşılmıştır.
  • Kredi kartı ile ethereum satın alma ; Bu yöntem henüz ülkemizde Türk firmaları tarafından verilen bir hizmet değildir. Bunun sebebi ise ülkemizde henüz maliye ve vergi dairesinin kripto para ticareti konusunda gerekli yasal düzenlemeleri yapmamış olmasıdır. Bu sebepten ötürü Ethereum satışı yapan firmalar banka üzerinden bu yapılan ticaret ile ilgili pos cihazı talep edememektedir bunun asıl sebebi ise yapılan işleme dair herhangi bir fatura yada fiş kesilememesidir. Bu yöntem ile ethereum ( eth ) satın almak isteyen kullanıcılar yurtdışı kaynaklı firmaların sitelerinden işlemlerini yapabilmektedirler.

Yukarıda sizlere Türkiye ‘deki ethereum kullanıcıların yapabilecekleri satın alma yöntemlerinden bahsetmeye çalıştık bu yöntemler bitcoin satın alma yöntemleri ile aynıdır çünkü ülkemizde yalnız ethereum ticareti yapan bir kuruluş henüz mevcut değildir.  Ethereum Satın alma ve Ethereum Bozdurma işlemlerinizi Tüm bu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde en uygun kur oranları üzerinden Turkcoins.net site aracılığı ile yapabilirsiniz..