Erdoğan’dan Zeytin Dalı Harekatı Flash Açıklama « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Erdoğan’dan Zeytin Dalı Harekatı Flash Açıklama

Bu haber 24 Şubat 2018 - 15:26 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1951’e ulaştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osmaniye’de partisinin 6. olağan il kongresinde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Şu an itibarıyla Afrin’de etkisiz hale getirilen toplam teröristlerin sayısı ne oldu biliyor musunuz? Devamlı artıyor. Şimdi son rakamı aldım; 1951. Bizler, onların (şehitlerin) emanetlerine gözümüz gibi bakacak, bu vatanı ite kopuğa kesinlikle teslim etmeyeceğiz. Şehitlerimizin kanlarını döken alçaklardan, işledikleri cinayetlerin hesabını tek tek soracağız.

”2019 BİZİM İÇİN BİR İTTİFAK YILI OLACAK”

Hamdolsun bir ittifakın temellerini attık ve bu ittifak artık Meclis’e gönderildi. Bununla birlikte önümüzde 2019 bizim için bir ittifak yılı olacak. Temennim şudur, ya Rab, bu birlikteliğimizi daim eyle. Bu birlikteliğimizi inşallah güçlenerek ülkemizin geleceğine taşımaya vesile eyle. O malum çevreler bu ittifakın ne olduğunu da iyi görsünler, iyi anlasınlar. İnşallah bu ittifakla birlikte Türkiye yeni bir dönemin tohumlarını atıyor. Ülke genelinde, başta Sayın Bahçeli olmak üzere, bu ittifakla birlikte güçlenerek çıktığımız bu yolda, hamdolsun çok daha büyük bir sinerjiyi elde edeceğiz. Bu sinerji, siyasette inşallah ülkemizde bir örnek olacaktır. İlk olacağı gibi de ülkemizin geleceğine yönelik yeni temellerin atılmasına vesile olacaktır.

”HALA ‘ESED’LE BİR ARAYA GELELİM’ DİYEN ZAVALLILAR VAR”

Komşumuz Suriye’de, tüm dünyanın gözü önünde 1 milyon kardeşimiz devlet terörünün kurbanı oldu. Hala ‘Esed ile bir araya gelelim’ diyen zavallılar var, ‘Esed ile bu işi toparlayalım’ diyen zavallılar var. Yahu, 1 milyon vatandaşını katleden böyle bir katille siz neyi düzelteceksiniz, neyi ayağa kaldıracaksınız?