Enzim Peeling Leke Tedavisi « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Enzim Peeling Leke Tedavisi

Bu haber 04 Haziran 2018 - 11:57 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

 

Cilt aşırı güneşe maruz kaldığında yüzeyinde lekeler meydana gelir. Özellikle yüz, boyu ve sırt bölgesinde yoğun olarak bu lekeler oluşur. Enzim peeling leke tedavisi bu güneşe bağlı olarak oluşan lekelerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

 

Enzim Peeling Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

 

Bu tedavi uzman bir doktorun öncelikle cildinizi muayene ederek, cildin durumunu hassasiyetini ölçme ve değerlendirmesi ile başlar. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra cildinize aseton veya aqua maddelerinden birini içeren bir ürünle cilt temizliği sağlanır. Bu temizliğin amacı cilt üzerinde bulunan ölü deriyi, ciltten atmaktır. Bu işlem adımı da geçildikten sonra enzim peeling leke tedavisi için iki tür peeling uygulaması yapılır. Bunlardan ilki olan enzim peeling 1 adı verilen işlem için bir krem ile cildinize maske uygulanır.

 

Bu maske cildinizde 4 ile 8 saat arasında değişen bir süre zarfında uygulanan bölgede kalır. Bu süre cilt tipinize ve sorunlu bölgeye bağlı olarak belirlenir. Süre dolduktan sonra bu bölge için ikinci aşama olan enzim peeling 2 aşamasına geçilir. Bu kapsamda tedavi edilen bölgeye özel bir krem uygulanır. Tedavinin bundan sonraki sürecinde bu krem günlük olarak o bölgeye uygulanmaya devam edilir. Bu süreçte en iyi sonuç almak adına krem uygulamasının düzenli yerine getirilmesi gerekir. Aksi halde istenilen şekilde etki etmez.

 

Enzim Peeling’ın Etkileri Ne Zaman Fark Edilir?

 

Bu süreç kişiden kişiye değişmekle birlikte hastaların çoğunda bir hafta gibi kısa bir sürede sonuç alınmaktadır. Cilt renginin koyu olması bu sürecini yavaşlatan bir durum olmakla birlikte yine de en geç 2 veya 3 haftaya tedavinin sonucu görülecek ve cilt son derece parlak ve temiz bir görünüme kavuşacaktır. Çok zor ve derin koyu lekeler içinse bu süre 4 ile 6 haftaya kadar uzayabilmektedir.

 

Enzim Peeling’ın Yan Etkileri Nelerdir?

 

Genel olarak enzim peeling leke tedavisi sürecinde ciddi yan etkiler görülmemektedir. Sadece basit olarak uygulanan bölgeler de hafif kızarıklar meydana gelebilmektedir. Ayrıca çok hassas cilde sahip kişilerde de biraz kaşıntı hissi oluşabilmektedir. Bu kaşınma hissi oluştuğu takdirde krem uygulanarak bölge biraz daha rahatlatılabilir.