Anasayfa / Teknoloji / En İyi Ücretsiz VPN Programı ile Engelli Sitelere Giriş

En İyi Ücretsiz VPN Programı ile Engelli Sitelere Giriş

İnternet kullanıcılarının şikâyetçi oldukları durumlardan birisi de internetteki sansür uygulamasıdır. Sansür uygulamasının sonucunda internet kullanıcıları çoğu siteye ya hiç erişememekte ya da tamamen erişimi imkânsız olmaktadır. Bunun gibi sorunların üstesinden gelmek için hotspot shield programı kullanılmaktadır. Bu program ile çoğu yasaklı siteye girmek mümkündür.

www.indirshop.com‘ en popüler vpn yazılımı olan bu Program, işlemleri Proxy sunucuları üzerinden yapmaktadır. Bu sayede internet kullanıcısı yasaklı siteye girmek istediğinde herhangi bir engelle karşılaşmaz. Kullanıcının konum ve yer bilgisi saklı tutulduğundan yasaklı sitelere giriş sağlanmış olur. Programda hangi IP adresine bağlandığınızı da görmeniz mümkündür. Kısaca özetlemek gerekirse programı çalıştırdıktan sonra bir web sitesine girmek istediğinizde bu program sizi Amerika’daymış gibi gösterir. Bu sayede Türkiye’de yasaklanan sitelere girememe gibi bir problem de ortadan kalkmış olur.

Mahkeme kararıyla engellenen sitelere girme imkânı sağlayan hotspot shield programında bazı dezavantajlar da vardır. Bunlardan ilki programın reklâm bölümünde çıkan can sıkıcı reklâmlardır. Bu programda Wİ-fi protect özelliği olması da kişisel bilgilerinizi korumanızı sağlar. Wi-fi ile bir yere bağlandığınızda bazı kötü niyetli bilgisayar kullanıcıları sizin bilgisayarınıza erişerek bilgilerinizi kolay bir şekilde alabilir. Bu program sayesinde kimlik avı dolandırıcılarına karşı kendi savunma sisteminizi oluşturabilirsiniz. Programın ücretsiz olması da internet kullanıcıları için bu programı daha cazip bir hale getirecektir. Diğer anti virüs programlarının yapamadığı koruma işlemini bu program sayesinde yapabilirsiniz.

Hotspot Shield

Hakkında admin

Check Also

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani …

Bir cevap yazın