Ekrem İmamoğlu Hayata güzel izler bırakmak gerekir.. « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Ekrem İmamoğlu Hayata güzel izler bırakmak gerekir..

Bu haber 06 Haziran 2019 - 16:35 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

Ramazan ayının fazla acele bittiğini ve aslında bunun bir mesaj olduğunu belirten İmamoğlu, “Ramazan ayı gibi, yaşam da böyle. Hayata güzel izler bırakmak gerekir. Hiçbir makam, hayata dair hiçbir şey kalıcı değil, geçici. Güzel iz bırakıp, güzel mesajlar vermek, ona göre herkesin, ‘Allah razı olsun’ dediği bir yaşam geçirmek hepimizin emeli. Bugüne baktığımızda talip olduğumuz makam ya da 31 Mart’ta seçildiğimiz makam da böyle bir şey. Allah nasip eder, beş sene vazife yaparsınız ama biter. Bittiği zaman, gitmeyi bilmek lazım. Gitmeyi bilmeyenler, sanki kendi mülkü gibi davrananlar, aslında inancımıza dair bence eksiği olan insanlar. Çünkü dünyaya dair her vazife geçici. Hiçbir vazife kalıcı değil. Duam odur ki, ne kadar vazife yaparsanız yapın, ister bir yıl, ister beş yıl, ne kadar olursa olsun layıkıyla yapmak fazla önemli.” diye konuştu.     

İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı 18 günde iz bıraktığını savunarak, şunları söyledi,’’ Mahalle mahalle çocuklarınız için çalışacağız. Kadınlara muavin olacağız. Yardımlaşacağız, barışacağız, kucaklaşacağız. Etnik kökeni, siyasi partisi, ‘şucuymuş, bucuymuş’ bakmayacağız. Herkes bir arada mesut yaşayacak. Tam da ramazan ayının bize söylediği gibi olacağız.”  

İftara, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile Beylikdüzü Belediye Başkan Mehmet Murat Çalık ve bazı CHP milletvekilleri de katıldı.