Ekrem İMAMOĞLU: 23 Haziran’dan sonra yine bir seferberlik dönemini başlatacağız « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Ekrem İMAMOĞLU: 23 Haziran’dan sonra yine bir seferberlik dönemini başlatacağız

Bu haber 08 Haziran 2019 - 22:18 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’u biz kazanacağız. 23 Haziran’dan sonra tekrar bir seferberlik dönemini başlatacağız” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Şişli’deki Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde CHP’nin eski İstanbul meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Burada konuşan İmamoğlu, demokrasiye ziyan verildiğini ve bunu herkesle birlikte onarım edeceklerini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihine baktıklarında, tarihi ve en mühim sorumluluklardan birinin olduğu döneme denk geldiklerini belirten İmamoğlu, “Vazifemizi iyi yapmazsak, omuzlarımızda o yükü hissetmezsek, tarih bizi yarınlarda affetmez. Kendi sürecime böyle bakıyorum. Allah nasip etti, tarihi bir misyon üstlendim. Ben bu misyonumu layıkıyla yerine getirmek zorundayım, en az hatayla, kusursuzsa mümkünse. Böyle yapabilirsem yarınlara dair insanlara güzel bir miras bırakırım. Çocuklarım, ailem, benimle yarınlarda fazla övünürler. Bu memleket adına güzel işler yapıyorum diye yol yürürüm.’ diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, seçime uzun bir zamanın kalmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:

”Yaklaşık 23 günümüz kaldı. Bu 23 gün içerisinde esas duruşumuzu asla değiştirmeyeceğiz. Biz bu süreci fazla iyi geçirmeliyiz. Bu toplantıyı onun için önemsedim. Sizler bu süreçleri defalarca yaşamış, ne yapılacağını bilen, örgütlü bina içerisinde nerede duracağını bilen hatta birilerinin bilmesine gerek yok tek başınıza bile ne kadar nitelikli işleri başarabileceğinizin farkında olan değerlersiniz. Lütfen bunun farkına varın. İstanbul’u biz kazanacağız. 23 Haziran’dan sonra tekrar bir seferberlik dönemini başlatacağız. Ekonomi, yönetimde demokrasi, şeffaflık, etraf seferberliği… İstanbul’un her hususta seferberliğe ihtiyacı var. Kendinizi mesul hissedin, lütfen çalışın. Bu 23 günde, ondan sonraki belki sürecin küçük tefek pürüzlerinin yaşayacağı günleri de iç edersek bir süre seferberlik duyuru edin. Tatili unutun. Bayramda birbirinizi ağırlayın, kutlayın birkaç gün ama herkes tekrar sürece iç olsun. 23 Haziran’da da mutlaka ve mutlaka tekrar sandık çevresi hangi ortamsa vazife alarak bu süreci en layıkıyla bitirelim. Ondan sonra bu memlekete, İstanbul’da en güzel şekilde hizmet etmeye başlayalım.”

Toplantının ardından CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Halaskargazi Caddesi boyunca otobüsle vatandaşları selamladı.