ataşehir masöz şişli masöz totobo kasa not pdf Türkçe Slow Pop Dinle
banner61

Euler Hermes İngiltere'nin Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

banner62

Dünyanın lider alacak sigortası şirketi Euler Hermes, İngiltere’de gerçekleşen seçimlerin ardından Muhafazakar Parti’nin zaferini değerlendirdi.

Euler Hermes İngiltere'nin Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
banner63
  • İngiltere seçimlerini Muhafazakar Parti ezici bir üstünlükle kazanarak uzun süredir süren belirsizlik ortamına son verdi.
  • Belirsizlik ortamının dağılmasıyla beraber Euler Hermes, İngiltere için büyüme tahminini yüzde 1’e yükseltti.
  • Ticaret hacminden dolayı Türkiye’yi de oldukça etkileyen İngiltere ekonomisinin durumunun Türk ihracatçılar tarafından iyi izlenmesi gerekildiği belirtildi.

Sigortahaber.com.tr - Dünyanın lider alacak sigortası şirketi Euler Hermes, İngiltere’de gerçekleşen seçimlerin ardından Muhafazakar Parti’nin zaferini değerlendirdi. Euler Hermes, Muhafazakar Parti’nin 74 koltukla sağlam bir çoğunluk elde etmesiyle beraber İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması konusundaki belirsizliklerin azaldığını belirtti. Raporda, önümüzdeki üç yıl boyunca erken seçim beklentilerinin düşüşe geçtiği kaydedildi.

İngiltere ile ilgili yüzde 0,8 olan büyüme tahminini yüzde 1 olarak revize eden Euler Hermes, büyümenin 2021 yılında yüzde 1,6’ya yükseleceğini belirtti. Raporda, sene boyunca tedbir amaçlı yapılan stoklamalar yüzünden hâlen normalin üzerinde olan stok seviyeleri nedeniyle fiyatlar üzerindeki aşağı yönlü baskının devam edeceği kaydedildi. 2019 yılında yüzde 6 olan şirket iflaslarındaki artışın yavaşlayarak 2020 yılında yüzde 3’e gerilemesi beklenirken, 2021 yılında iflas oranının yüzde 2’lik hafif bir düşüş ihtimali olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50

banner52

banner46

banner49

banner51

banner45