banner61

Doğa Sigorta Blog; Home Office Çalışmanın Sağladığı Avantajlar

banner62

Home  office çalışmanın sağladığı faydalar, evden çalışmanın popüler olmaya başlamasıyla birlikte...

Doğa Sigorta Blog; Home Office Çalışmanın Sağladığı Avantajlar
banner63

Home  office çalışmanın sağladığı faydalar, evden çalışmanın popüler olmaya başlamasıyla birlikte...

Home  office çalışmanın sağladığı faydalar, evden çalışmanın popüler olmaya başlamasıyla birlikte çok daha fazla merak edilmeye başlamıştır. Pek çok kişi home office çalışmanın verimi düşürdüğüne inanmaktadır. Home office dezavantajları kadar avantajları da fazla olan bir sistemdir. Home office çalışmanın sağladığı faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

Yol, hazırlanma gibi zaman harcamanız gereken adımlar olmadığı için işe başlama süresi çok daha geç olabilmektedir. Maliyetleri yok denecek kadar azdır. Aynı zamanda hem çalışmaya hem de sevdiklerinize zaman ayırmaya fırsatınız olacaktır. İzin almanız gerekmemektedir. Stresli iş atmosferinden uzak kalmanızı sağlamaktadır. İşinizi erken bitirip kendinize daha fazla zaman ayırma imkanınız bulunmaktadır.

Home Office Çalışmanın Dezavantajları

Evden çalışmanın dezavantajları da, konu altında incelenmesi gereken noktalardan birisidir. Bu sayede home office konusunda bir artı – eksi çizelgesi hazırlayabilir ve kararınızı çok daha objektif bir şekilde verebilirsiniz. Home office çalışmanın dezavantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:

Evde çalışma motivasyonunu sağlamak, iş yerinde sağlamaktan çok daha zordur. Evde çalışırken mola verme imkanınız çok daha fazla olsa da, zaman kontrolünü yapamayanlar için bu durum esasında tüm gün çalışmak anlamına gelmektedir. Evde aile bireyleri, televizyon gibi birçok dikkat dağıtıcı etken bulunmaktadır. Bu nedenle konsantre olmak ve verimli çalışmak oldukça zordur. Çalışırken bir problemle karşı karşıya kalındığında, yardım isteyebilecek bir iş arkadaşınızın olmaması etkili çalışmanıza engel olabilmektedir.

banner74
Home Office Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Home office çalışma ortamı oluşturmak için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar şu şekildedir:

Çalışma alanı oluşturmanız önem arz etmektedir. Çünkü ev ve iş hayatı ancak bu şekilde ayrılabilmektedir. İşlevsel ve konforlu mobilyalar seçilmelidir. Odayı gözünü yormayacak şekilde aydınlatmak önemlidir. Verimli bir çalışma ortamı için odanızın mutlaka düzenli olması gerekmektedir.

Home Office İçin Pomodoro Tekniği Nedir?

Pomodoro tekniği, çalışmanızdan verim almak için oldukça önemlidir. Pomodoro tekniği, çalışma hayatının verimli bir şekilde geçirilmesi için üretilen bir tekniktir. Home office çalışanlar için de oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Bu teknikte 25 dakika çalışmak ve 5 dakika mola vermek gerekmektedir. 30 dakikalık bu süreç, bir pomodoro olarak adlandırılmaktadır. Dört pomodoro sonunda yarım saatlik bir mola verilebilmektedir. Bu sayede en yüksek çalışma verimi alınmaktadır.

Kaynak: Doğa Sigorta Blog

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner78

banner50

banner52

banner46

banner77

banner47

banner49

banner51

banner45