EFSANE LEZZET İZMİR LOKMASI! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

EFSANE LEZZET İZMİR LOKMASI!

Yörelere göre değişen tariflerinde ana içerik malzemesi aynıdır. Ancak pişirme usulu veya verilen şekli değişmektedir.

Bu haber 12 Nisan 2018 - 8:38 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Evet, lokma tatlısını efsane bir lezzet olarak tanımlayabilirsiniz. Tarihinin oldukça eskiye dayanması ve günümüze kadar gelmesi, birçok kültür tarafından bilinen bir tatlı olması ve her dönemde aranan ve özlenen bir lezzet olması sebebi ile efsane kelimesi az bile kalabilir.

Hemen her yörede bilinen lokma, özellikle İzmir bölgesinde benimsenmiştir. Belki de fazlası ile sahiplenmeleri ve severek üretip tüketmeleri nedeni ile İzmir lokma olarak bilinmesi oldukça doğaldır.

Yörelere göre değişen tariflerinde ana içerik malzemesi aynıdır. Ancak pişirme usulu veya verilen şekli değişmektedir. Birçok bölgede ceviz büyüklüğünde yuvarlak olarak dökülür ve o şekilde kızartılarak şerbette bekletilir. Ya da yatsı ve yuvarlak şekillerde hazırlanır ve şerbette bekletilmeden o hali ile tüketilir. Bu şekli ile pişi olarak da bilinir.

Siz lokmayı hakkı ile yemek isteyenlerdenseniz İzmir lokmacıları arasında lezzetin hakkını veren bu işletme ile tanışmalısınız. Özel günlerinize lezzet katacak olan lokmacı damak tadınıza unutulmaz bir iz bırakmak için çalışmaktadır. Hizmet anlayışlarında kesinlikle kaliteden ödün vermemektedirler. En kaliteli malzemeleri en doğru oranlarla kullanmaları işlerinde ki kalitenin sırrını barındırıyor.

Ramazan aylarında verdiğiniz toplu yemekler sonrasında, dini davetlerinizde, toplu dualar sonrasında ve cenaze yemeklerinizde işletmeyi aramanız yeterli olacaktır. Gerekli tüm hassasiyet ve deneyimleri ile bu lezzeti size servis etmekten memnuniyet duyacaklardır. Üstelik İzmir lokma fiyatı da oldukça uygundur ve bütçenizi sarsmayacaktır.