Anasayfa / Siyaset / Dışişleri Bakanlığı’ndan SUDAN açıklaması!

Dışişleri Bakanlığı’ndan SUDAN açıklaması!

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Afrika kıtasında  kapsamlı ilişkilere ve köklü kardeşlik bağlarına sahip olduğumuz Sudan’daki  gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Sudan halkının ülkede huzur ve istikrarın bir an evvel tesisini ve  ekonomik güçlüklerin aşılmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını beklediği  belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu sürecin anayasal demokrasi ve milli uzlaşı çerçevesinde halkın  beklentilerini karşılayacak, barışçı bir şekilde yürütülmesini temenni ediyoruz.  Sudan’ın emniyet ve istikrarının korunması bütün bölgenin istikrarı için elzemdir.  Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sudan’da huzur, istikrar ve  güvenliğin temin edilmesi için kardeş Sudan halkının yanında olmayı ve  desteklemeyi sürdürecektir.”

Sudan Savunma Bakanı Avad bin Avf, ordunun memleket yönetimine el  koyduğunu ve 2 yıllık geçiş döneminin başladığını duyurmuştu.

Hakkında admin

Check Also

Yenilenen 3 ilçe ve Bir Beldede Oy Verme İşlemi Bitti .

YSK’nin 31 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimleri’ni iptal ederek yenileme seçimlerinin 2 Haziran’da yapılmasına karar verdiği …

Bir cevap yazın