Anasayfa / Siyaset / Dışişleri Bakanlığı’ndan SUDAN açıklaması!

Dışişleri Bakanlığı’ndan SUDAN açıklaması!

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Afrika kıtasında  kapsamlı ilişkilere ve köklü kardeşlik bağlarına sahip olduğumuz Sudan’daki  gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Sudan halkının ülkede huzur ve istikrarın bir an evvel tesisini ve  ekonomik güçlüklerin aşılmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını beklediği  belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu sürecin anayasal demokrasi ve milli uzlaşı çerçevesinde halkın  beklentilerini karşılayacak, barışçı bir şekilde yürütülmesini temenni ediyoruz.  Sudan’ın emniyet ve istikrarının korunması bütün bölgenin istikrarı için elzemdir.  Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sudan’da huzur, istikrar ve  güvenliğin temin edilmesi için kardeş Sudan halkının yanında olmayı ve  desteklemeyi sürdürecektir.”

Sudan Savunma Bakanı Avad bin Avf, ordunun memleket yönetimine el  koyduğunu ve 2 yıllık geçiş döneminin başladığını duyurmuştu.

Hakkında admin

Check Also

İmamoğlu’ndan ilk mesaj! Şeffaflık adına radikal kararlar alacağız!

İmamoğlu, ilk mesaisi için Saraçhane’deki makamına geldi. Burada izah yapan İmamoğlu, belediyenin bütün kadrosuyla “Bismillah” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir