Anasayfa / Güncel / Dış Cephe Mantolama ve Söve Uygulaması

Dış Cephe Mantolama ve Söve Uygulaması

Yapılarda kullanılan çok çeşitli dış cephe kaplama malzemeleri  vardır. Bunların en başında gelen ve son birkaç yıl içerisinde de zorunluluk olarak uygulanan mantolama uygulaması en popüler uygulama olarak gösterilebilir. Mantolama yapılmasının en büyük amacı ısı yalıtımının doğru bir şekilde  sağlanmasıdır. Binalara yapılan yalıtım sayesinde kışın daha sıcak ortamlar yazın da sıcak mekanlar oluşturulmuş olacaktır. Isı yalıtımı denildiğinde diğer bir konu olan söve uygulamasını da ayrı tutamayız. Çünkü bu iki uygulama birbirinden ayrı tutulamaz. Söve modelleri ise her yapıda farklı olabilir. Çünkü uygulandığı yerlerin yanı sıra uygulanan modellerin de çokluğu fazladır. Şantiyelerde yalı baskı, fugalı kaplama, kat silmesi, payanda gibi farklı  dış cephe kaplama malzemeleri de artık söve şeklinde adlanrııyor.

Mantolama, Isı Yalıtım Firması Nasıl Seçilir?

Sanırım bazılarının kafasında mantolama nedir?  biliyoruz ancak söve nedir?  sorusu kalmış  olabilir. Bu durumda öncelikli  olarak bunun açıklamasını yapalım. Söve  balkon, kapı veya  pencerelerin kenarlarına uygulanan ve dışarıdan içeriye sıvı akışının önüne geçen uygulamadır. Yalıtım yönünden faydasının yanı sıra aynı zamanda estetik tasarım konusunda da çok ciddi bir etkisi vardır. Söve modelleri genellikle tercihe göre belirlenmiş olduğu gibi burada ısı yalıtımı uygulamasını yapan firmanın teknik becerisine de kalmış olabilir. Çünkü mantolama uygulaması profesyonellik gerektiren bir çalışmadır. Söve fiyatları için belirleyici faktör de kullanılan malzemesinin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Isı yalıtım malzemeleri bu konuda oldukça önem arz etmektedir. Günümüzde bu uygulamayı yapan firma sayısı fazla olmakla birlikte  memnuniyetin derecesinin de düşük olduğunu söylemek mümkün. Ancak mantolama firmaları arasında seçilecek en doğru şirket ile  bu uygulamanın başarı derecesi de her zaman daha fazla artırılmış olacaktır. Bu noktada Önerimiz METPOR Söve & Mantolama Firması ile iş ortaklığı kurup, profesyonel hizmet almanızdır.

Hakkında vadi

Check Also

Yaz Tatili Ne Zaman? Karneler ne zaman alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününü belirledi. Öğrenciler karnelerini almak için sabırsızlanıyorlar. …

Bir cevap yazın