“ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BESLENMENİN YANINDA VİTAMİNLERLE DE DESTEKLENMELİ” « Haberkulis.org

SON DAKİKA

“ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BESLENMENİN YANINDA VİTAMİNLERLE DE DESTEKLENMELİ”

Bu haber 20 Mart 2018 - 18:29 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Çocukların bedensel ve zihinsel gelişiminde önemli bir yere sahip olan beslenme, çocuklarda yaşam boyu sürecek beslenme alışkanlığının kazandırılmasına katkı sağlıyor. Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, vitamin takviyesinin düzenli ve sağlıklı beslenmeye verdiği desteğin önemine dikkat çekiyor.

Yaşam boyu sağlıklı kalabilmenin altın anahtarlarından biri yeterli ve dengeli beslenmekten geçiyor. Sağlıklı beslenme alışkanlığı, çocukluk yaşlarında kazandırılması gereken bir alışkanlık ve bireylerin hayat boyu yaşam kalitesini etkiliyor. Peki, çocuklarımız gerçekten “yeterli ve dengeli” beslenebiliyor mu? Yetersiz beslenme sağlıksız ve kalitesiz bir hayatı da beraberinde getiriyor mu? Abdi İbrahim Medikal Direktörü Dr. Murat Yaycı çocukluk dönemindeki beslenmenin önemini vurguluyor.

Genetik ve çevresel etkenlerin yanında beslenmenin de çocukların bilişsel ve fiziksel gelişimi açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Yaycı, sağlıksız beslenme alışkanlığı olan çocuklarda besinlerden alınan enerji, pro­tein, vitamin ve minerallerin yetersiz olduğuna dikkat çekiyor.

Yapılan birçok çalışma vitamin ve mineral takviyelerinin çocukların büyümesinde ve gelişmesinde katkı sağladığını gösteriyor. The Healthy Foundation’ın Mart 2002’de yayınlamış olduğu araştırma raporuna göre, multivitamin şurup kullanan çocuklarda %42 iştahta düzelme, %29 fiziksel olarak daha iyi hissetme, %32 hastalıklarda azalmave %23 zihinsel performansta yükselme olduğu tespit edildi.

Çocukların karnını doyurmanın beslenme anlamına gelmediğini anlatan Yaycı, çocukların gün içinde beslenme piramidinde belirtilen tüm besin gruplarından dengeli bir şekilde beslenmesi gerektiğini belirtiyor. Abdi İbrahim Medikal Direktörü Dr. Murat Yaycı, annelere çocuklarının gelişimini takip etmelerini ve yetersiz beslenme durumunda ise mutlaka doktora danışarak besin takviyesinde bulunmalarını öneriyor.

Türkiye’nin beslenme karnesinin zayıf olduğunu belirten Dr. Yaycı, “Ürünlerimizi geliştirirken coğrafyamızın ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz” dedi. Sektöründe lider olan Abdi İbrahim’in kaliteye verdiği önemden de bahsederken, ürünlerin geliştirilme aşamasından hammadde tedarikine, üretimden tüketiciye ulaşana kadar ki tüm süreçlerin titizlikle ve üstün kalite standartları ile yönetildiğini belirtiyor.

Çocukların enerjilerini karşılamak, sağlıklı büyüme ve gelişimlerini sürdürebilmeleri için YouPlus Kids Multivitamin ve Mineral, YouPlus Omega 3 Balık Yağı annelerin yardımına yetişiyor. Multivitamin ve mineral içeriği ile gün içinde yeterli ve dengeli beslenmeyen çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olurken bağışıklık sisteminin de güçlenmesine yardımcı oluyor.

Çocukları yeterli ve dengeli beslenemeyen annelerin çok endişeli olduğu belirten Murat Yaycı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler de annelerin bu endişelerini anlıyoruz ve çocuklarının büyümesine yardımcı olacak besin takviyeleri ile onların yanında oluyoruz. Multivitamin ve mineral içeriğimizi doğal besin ekstreleri ile zenginleştirdik, içerdiği havuç kökü ekstresi, muz ekstresi, kuşburnu ekstresi ve buğday tohumu ekstresi ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı oluyoruz. Gün içerisinde yeterli ve dengeli beslenmeyen çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için ideal içerikler ile geliştirdiğimiz besin takviyelerimiz annelerin en büyük yardımcısı.” Vitamin ve minerallerin vücutta üretilemediğini belirten Dr. Yaycı “Vitamin ve mineral ihtiyacımızı besinlerden karşılıyoruz, uzun süreli karşılayamadığımız durumlarda ise beslenmeye bağlı birçok kronik hastalığa zemin hazırlıyoruz” dedi.