CHP’den peş peşe açıklamalar… « Haberkulis.org

SON DAKİKA

CHP’den peş peşe açıklamalar…

Bu haber 01 Nisan 2019 - 21:55 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz bu seçimler  sonucunda ‘Türkiye kazandı’ diyoruz. Herkes kazandı. Mansur Başkan’a oy vermeyen  kardeşlerim de bir süre sonra ‘İyi ki Mansur Başkan kazandı, çünkü Ankara  kazandı’ diyecekler.” ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, CHP Umumi Merkezi önünde toplanan kalabalığa seçim  otobüsü üzerinden seslendi.

“Ankara’dan başlayarak baharı getirdik ve bu baharı sürdüreceğiz.”  diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “İstanbul için de oraya da bahar gelecek. Orayı da adım  adım takip ediyoruz. MYK üyelerinin tamamını İstanbul’a gönderdik.”  değerlendirmesini yaptı. İstanbul’daki parti örgütüne “48 saat uyumak yok” dediğini aktaran  Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“48 saat sandıklarda bekleyeceğiz ve İstanbul’a da baharı getireceğiz,  Ekrem Başkan’ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız. Dolayısıyla  Ankara’dan İstanbul’a selam gönderelim. Başarı dileklerimizi, dualarımızı  gönderelim. Ben biliyorum, adım gibi eminim orayı da alacağız, kazanacağız ve bir  destan yazacağız, destan. Mansur Başkan’ı dinlediniz, ben de dikkatle dinledim  verdiği sözler var, ‘Yerine getireceğim’ diyor. Biz bu seçimler sonucunda  ‘Türkiye kazandı’ diyoruz. Herkes kazandı. Mansur Başkan’a oy vermeyen  kardeşlerim de bir süre sonra ‘İyi ki Mansur Başkan kazandı, çünkü Ankara  kazandı’ diyecekler.”

Antalya, Mersin ve Adana Büyükşehir Belediye başkanlıklarını  kazandıklarını belirten CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, “Pek fazla yeri kazandık  ama dediğim gibi zafer, demokrasinin zaferidir. Zafer, halkın zaferidir. Zafer,  kardeşliğe susamışların zaferidir. Zafer, bir arada yaşama özlemi duyanların  zaferidir. O nedenle biz bu zaferi, halkın zaferi olarak kabul ediyoruz. Başarı  herkesin başarısıdır.” diye konuştu.

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Ankara’da seçimin galibi oldu. 

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber parti umumi merkezinde bir balkon konuşması gerçekleştiren Başkan Yavaş, Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener ve bütün vatandaşlara teşekkür ederek, “Daha yolun başında kazandığımızda, bunu bir zafer olarak görmeyeceğimi söyledim. Bizim yenmek, yok etmek zorunda olduğumuz bir düşmanınız yok ki bunun adı zafer olsun. Bugün hak yerini buldu. Kazanan bütün Ankara olacaktır” ifadelerini kullandı. 

Bu sonucun bir zafer olmadığını, çünkü karşılarında bir hasım görmediklerini kaydeden Yavaş, “Kazanan demokrasimiz ve bütün partiler olmuştur. Bizler sevgi ekip sevgi biçeceğiz, hiçbir fark yapmadan bütün Ankaralıyla birlikte, kardeş olacağız. Yola koyulduğumda bir temennide bulunmuştum; görevimi bıraktığımda herkesin başkanı olarak hatırlanmak istediğimi söylemiştim. Eğer bunu başaramayacaksam bugün bana nasip olmasın demiştim. Bugün bana nasip oldu. Şimdi bana düşen sözünü tutmak, herkesin başkanı olmaktır” şeklinde konuştu.  “ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAZLUMUN, MAĞDURUN BELEDİYESİ OLACAK”

“Bugünden itibaren Ankara’da belediyecilikte adaletin kafa üstünde taşınacağı, güvenlik dönemi dönemi başlamıştır” diyen Yavaş, şunları kaydetti: 

“Kimse kaybetmemiş, Ankara kazanmıştır. Şimdi bizlere düşen, Ankaralıların emeğiyle, demokratik duruşuyla ortaya çıkan bu başarıyı, başkentimize hizmetle yüceltmektir. Ankara’daki bütün hemşehrilerimizi rahat bir uyku çeksinler. Belediye çalışanları tedirgin olmasın. Kimsenin ekmeğiyle, aşıyla oynamayacağız. Kimseyle kavgamız yok. Biz Ankara’daki bütün hemşehrilerimizi kardeşimiz biliyoruz. Çünkü biz artık aka bir aileyiz. Ankara Büyükşehir Belediyesi mazlumun, mağdurun, belediyesi olacak. Hukuka, devlet ahlakına ve ortak değerlere hizmet edeceğiz. Siyasi görüşü, kökeni ne olursa olsun Ankara’ya paha katmak isteyen herkesin yol arkadaşı olacağız. Ankara’yı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkentine yakışmayan görüntüsüne karşı, demokrasi, huzur, kardeşlik, özgürlük ve refah yolunda zor ve kader birliği yapan idareyi unutmayacağız. Bu yolculuğu hep beraber yapmaya kararlıyız. Sizlere hayat boyu minnettar kalacağımı bilmenizi istiyorum. Her türlü baskı, tehdit iftiraya karşı, karşın onların halk imkanı, onların duvarları, televizyon ve gazeteleri varsa bizim de yüreğimiz var diyerek tarihi değiştiren kardeşlerim, hepiniz var olun. Bir muştu de İstanbul’dan bekleyeceğiz. İstanbul’a bahar gelecek.” 

“BU GÜZEL ÜLKEYE ANKARA’DAN BAŞLAYARAK BAHARI GETİRDİK”

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, “Mart’ın sonu bahar demiştim. Bu güzel ülkeye Ankara’dan başlayarak baharı getirdik. İstanbul’u da adım adım takip ediyoruz. İstanbul’a da baharı getireceğiz. Yeni bir destan yazacağız” açıklamasında bulundu.