Büyükçekmece Belediyesi, Sarı Kırmızılı Takıma 126 Dönüm Arazi Tahsis Etti « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Büyükçekmece Belediyesi, Sarı Kırmızılı Takıma 126 Dönüm Arazi Tahsis Etti

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün “Galatasaray Büyükçekmece Spor Tesisleri Projesi” için imza töreni gerçekleştirdi.

Bu haber 13 Ekim 2018 - 14:11 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün “Galatasaray Büyükçekmece Spor Tesisleri Projesi” için imza töreni gerçekleştirdi. Törende açıklamalarda bulunan Hasan Akgün, “Daha önce Galatasaray Kulübüne tahsis ettiğimiz arazi ile ilgili yeni bir işlem ve yer teslimi yapacağız. Çevresiyle 130 dönümü bulacak alanda Galatasaray Kulübü, altyapıda bir sporcu fabrikası gibi çalıştırılabilecek tesisler dizisi yapmak için çalışmalarını mutlaka başlatacaktır.” diye konuştu.

“DİĞER KULÜPLERDEN DE TEKLİFLERE AÇIĞIZ”

Akgün, diğer kulüplerden gelecek projelere açık olduklarını aktararak, “Fenerbahçe ve Beşiktaş başta olmak üzere, eğer başka kulüpler de ciddi şekilde spor adına bir şey yapmak için bizden yer isterse, iş birliği yapabiliriz. Ciddi proje getirebilecek kulüplerimizle spor adına yapılacak çalışmaları değerlendirmeye hazırız.” ifadelerini kullandı. Akgün, tahsis süresinin 30 yıl olduğunu sözlerine ekledi.

“TÜRK SPORUNUN ALTYAPISI İÇİN DÜŞÜNÜYORUZ”

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, tahsisi yapılan araziyi, Türk sporunun altyapısı için değerlendirmeyi düşündüklerini söyledi. Arazinin uzun vadede Galatasaray’a yarar sağlayacağını aktaran Cengiz, şunları kaydetti: “Hasan Başkanıma, Büyükçekmece Belediyesi meclis üyelerine ve halkına, camiam, Türk sporu adına teşekkür ederim. Biz, 126 dönümlük araziyi canlandıracağız. Türk sporunun altyapısı için değerlendirmeyi düşünüyoruz. Mülk kazanımı olmasa bile kullanım kazanımı. Galatasaray’a uzun vadede çok katkı sağlayacaktır. Bunun üzerinde altyapı için gerekli yatırımlar kulübümüz tarafından, belediyemizin de desteğiyle yapılacaktır.”