Anasayfa / Teknoloji / Biznet yabancı rakipleriyle güvenlik raporunda yer aldı

Biznet yabancı rakipleriyle güvenlik raporunda yer aldı

Siber emniyet alanında hizmet veren Biznet Bilişim, Gartner’ın açıkladığı “Operasyonel Teknoloji Güvenliği Pazar Rehberi 2018”de dünyanın önde gelen markalarıyla beraber yer aldı.

Siber emniyet alanında çalışan ve bu alandaki gelişmeleri yakından takip ederek, devamlı yeni mahsul ve danışmanlık hizmetleri geliştiren Biznet Bilişim, Gartner’ın “Operasyonel Teknoloji Güvenliği Pazar Rehberi 2018” raporunda yer alarak bu listeye giren ilk ve tek Türk hizmet şirketi oldu.

Gartner’ın kurumlara yönelik yayımladığı bu rehberde Operasyonel Teknoloji (OT) alanında verdiği hizmetlerle öne çıkan şirketler yer alıyor. Ayrıca yeni oluşmasına karşın hızla büyüyen bu alana yönelik umumi bilgiler, karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri de bulunuyor.

Gartner tarafından hazırlanan bir rapora girmenin fazla zor ve bir o kadar da mühim olduğunu vurgulayan Biznet Bilişim Umumi Müdürü Serdar Yokuş, “Bu raporda yer alırken yeni gelişmeler ve teknolojilerle beraber gelen tehditlere karşı hazırlıklı olabilme, yeni yetkinlikler geliştirerek bu tehditlerle nasıl başa çıkacağımızın yollarını keşfetme süreçlerinden geçtik. Bu çaba; kendimizi geliştirmemizi ve rekabet üstünlüğümüzü sürdürmemizi sağladı. Bu rapora girmek, bizim için apayrı bir prestij kaynağı oldu ve gittiğimiz yolun ne kadar doğru olduğunu göstererek bizi cesaretlendirdi. Biznet bu raporda yer alarak sadece Türkiye’de değil, dünya çapında da iş yapabileceğini kanıtladı.” dedi.

Facebook çalınan hesaplarla ilgili yeni izah yaptıSosyal Medya

Hakkında admin

Check Also

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani …

Bir cevap yazın