Bitcoin Satın Alma, Bitcoin ( BTC ) Nerede Satılır ? « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Bitcoin Satın Alma, Bitcoin ( BTC ) Nerede Satılır ?

Bu haber 24 Şubat 2018 - 23:47 'de eklendi ve 8 kez görüntülendi.

Kripto para birimlerinin en yaygın olarak kullanılan ve en değerli kripto para birimi olan Bitcoin yani ( BTC ) ülkemizde ve bir çok dünya ülkesinde şuanda en çok tercih edilen sanal para birimidir. Bitcoin herhangi bir merkeze bağlı olamadan kullanılan anonim bir yapıdadır. Bitcoin hakkında detaylı bilgiye arama motorları üzerinden araştırma yaparak yada sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımız’da Bitcoin Satın Alma işlemi konusunda bazı önemli noktaları detaylandırmaya çalışacağız. Öncelikle çeşitli btc satın alma yöntemlerini başlıklar halinde sizlere açıklayalım ;

  • Banka aracılığı ile bitcoin satın alma ; Bu yöntem ile bitcoin satın almak isteyen kullanıcı satın almak istediği web sitesi yada şahıs ile satın alınacak olan bitcoin kuru üzerinden belirlenen tutarı Ülkemizde genellikle TL, USD yada EUR para birimi üzerinden satıcının banka hesabına HAVALE veya EFT yöntemi ile transferi gerçekleştirir. Bu yöntem şuanda ülkemizde en yaygın olarak kullanılan bitcoin satın alma yöntemidir. Yapılan HAVALE işlemi ortalama 5 dk içerisinde online olarak satıcının banka hesabına iletilir. Yapılan EFT işlemi de Merkez bankasına bağlı olarak ortalama en geç 30 – 60 dakika arasında satıcının banka hesabına iletilmiş olur.
  • Elden yani nakit olarak bitcoin satın alma ; Bu yöntem ülkemizde genellikle yüksek miktar’da bitcoin satın almak isteyen kullanıcıların kullandıkları bir yöntemdir. Bu yöntemi tercih eden kullanıcılar genellikle banka hesabı bulunmayan yada kullanmak istemeyen kullanıcılardır. Banka hesabı kullanmak istemeyen kullanıcıların en büyük nedeni yapılan işlem sebebi ile banka hesabına giriş yapan yüksek miktar’da paranın herhangi bir şekilde belgelenemiyor olmasıdır.  Bu yöntem ile bitcoin satın almak isteyen bitcoin kullanıcılarının görüşmelerinde dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz, çünkü son dönemler’de bitcoin elden bitcoin ticareti yapmak isteyen bazı kullanıcılar gasp edilmektedir ve hatta cinayet ile sonuçlanan olaylar yaşanmaktadır. Görüşmeleri kesinlikle topluma açık en güvenli olarak banka şubelerinde yapmaları doğru olur.
  • Kredi kartı ile bitcoin satın alma ; Bu yöntem ülkemiz haricinde diğer dünya ülkeleri üzerinde yaygın olarak kullanılan yöntemlerden birisidir, ülkemizde yaygın olmayışının sebebi kredi kartı ile satış yapmak isteyen bir kullanıcının işlemi yasal prosedür üzerinden şuan ki yönetmelik ile tamamlayamıyor olmasıdır. Yani kredi kartı sonrası yapılan satış için herhangi bir fatura yada fiş kesilemediği için ülkemizde şuanda yaygın olarak kullanılamamaktadır. Bu yöntem ile bitcoin satın almak isteyen kullanıcılar genellikle yurtdışı kaynaklı güvenilir web sitelerini tercih etmektedirler.
  • Western Union ile bitcoin satın alma ; Bu yöntem genellikle alıcısı ve satıcısı aynı ülke üzerinde ikamet etmeyen işlemlerde kullanılmaktadır. WU ‘nun kullanılmasındaki amaç Banka aracılığı ile yapılan SWIFT işlemlerinin 2 gün sürebilmesi ve buna karşılık olarak WU işlemlerinin anlık olarak gerçekleşebilmesidir. Kullanıcılar WU işlem limitleri içerisinde işlemlerini diledikleri ülkeye anlık olarak yapabilmektedirler.

Diğer yazılarımızdan haberdar olmak ve Sitemiz üzerinden günceli bitcoin alış / satış İşlemlerinizi yapabilmek için web sitemizi ziyaret edip, Konusunda uzman Satış temsilcilerimizden 7/24 Canlı Destek hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.. ( Trcoins.com )