Binali Yıldırımdan Döviz Kuru Yorumu « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Binali Yıldırımdan Döviz Kuru Yorumu

Bu haber 24 Ağustos 2018 - 21:41 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bayram ziyaretleri kapsamında memleketi Erzincan’da konuşma yaptı.

Konuşmasında döviz kuru ve faizdeki gelişmelere değinen Yıldırım, “Döviz kurlarıyla, faizle, ekonomiyle Türkiye’ye hiza vermeye çalışıyorlar ama buradan söylüyorum, hükümetten söylüyorum, hükümetin merkezinden söylüyorum, yine başaramayacaksınız.” dedi.

Yıldırım, “Bu hükümete tehdit, bu millete gözdağı sökmez” dedi.

Refahiye ilçesindeki meydanda Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nce düzenlenen 17. Geleneksel Bal Festivali’nde yaptığı konuşmada Yıldırım, “İçeride ve dışarıda şer odaklarıyla işbirliği yapan hain mihraklar, bu sefer yeni bir yöntemle harekete geçtiler, ülkemizin ekonomisini hedef aldılar.” ifadelerini kullandı.

“HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ”

Yıldırım, önlerinde çok önemli hedeflerin olduğunu ifade ederek, “Şartlar ne olursa olsun, içeride ve dışarıda ülkeye karşı ne planlar yapılırsa yapılsın asla şunu aklınızdan çıkarmayın. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi asla bozmayacağız, daim olacağız, bir, beraber, iri, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Yarınımız, bu günümüzden daha güzel olacak hiç endişe etmeyin. Moralinizi bozmaya çalışanlara asla fırsat vermeyelim çünkü artık yeni sistemde bir yandan gazi meclisimiz, ülkemizin ihtiyacı olan yasaları birer birer çıkaracak, bir yandan da sizlerin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanımız ve kabinesi de memleketin, milletin ihtiyacı olan bütün hizmetleri en güzel şekilde yapacaklar. Zaman daha etkin kullanılacak, bürokrasi dahada azalacak ve ülkemizin 2023 hedefleri, muasır medeniyetlere giden yolda emin adamlarla gerçekleştirilecek.” diye konuştu.