Biden’a ‘taciz’ suçlaması « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Biden’a ‘taciz’ suçlaması

Bu haber 03 Nisan 2019 - 21:48 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

ABD’de 2020 başkanlık seçimlerinde namzet olması beklenen Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, iki kadın tarafından ‘kendilerini rahatsız hissettirecek şekilde yakınlık göstermek’le suçlandı.İlişkili Haberler

  • ABD eski Başkan Yardımcısı Biden’a taciz suçlaması

ABD’de 2020 başkanlık seçimlerinde namzet olması beklenen Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın, “kadınlara uygunsuz davrandığı” iddia edildi.

New York Times gazetesine konuşan iki kadın, Biden’ı, “kendilerini rahatsız hissettirecek şekilde yakınlık göstermek”le suçladı.

Kadınlardan birisi Biden’ın, ellerini kendisini rahatsız hissettirecek bir şekilde omuzlarına ve sırtına koyduğunu, öbür bir kadın ise rahatsızlığını belli etmesine karşın Biden’ın, ellerini bacağına koyduğunu ileri sürdü.

Biden ise hakkındaki iddialara Twitter hesabından paylaştığı video mesajla cevap verdi.

Joe Biden, ”Tüm siyasi kariyerim boyunca insanlarla aramda bağ kurmaya çalıştım, el sıkıştım, kucaklaştım. Destek için kadın erkek olsun omuzlarına dokundum” ifadelerini kullandı.

Sosyal normların değiştiğini ve bunun farkında olduğunu anlatım eden Biden, “Kadınların neler söylediğini duydum. Siyaset benim için her vakit bağ kurmak oldu ama bundan sonra insanların kişisel alanına saygı konusunda daha düşünceli olacağım. Bu benim sorumluluğum ve yerine getireceğim” mesajı verdi.