Belediye başkan adayından dostlarına ve akrabalarına ‘1 oy’ sitemi « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Belediye başkan adayından dostlarına ve akrabalarına ‘1 oy’ sitemi

Bu haber 08 Nisan 2019 - 13:28 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Antalya’da yaşayan 2 çocuk babası Bekir Karadaş, 19 Şubat tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için tek müstakil namzet olarak seçime girdi. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde oyunu Kemer ilçesine bağlı Arslanbucak Mahallesi’ndeki Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu 1020 No’lu sandıkta kullanan Karadaş, il genelinde yekün 759 oy alarak yüzde 0.05 oy oranıyla yarıştığı 8 adayın gerisinde kalıp seçimi son sırada tamamladı. Cep telefonundan takip ettiği seçim sonuçlarını inceleyen Karadaş, oy kullandığı sandığı İl Seçim Kurulu verileri yerine, öbür siyasi partilerin verilerine göre inceleyince, kendisine oy çıkmadığını gördü. Bunun üzerine Karadaş, İl Seçim Kuruluna giderek duruma itiraz etti. 
Oyunun peşine düşen Karadaş, bir gün sonra tespitinin yanlış olduğunu öğrendi. Oyunu kullandığı ilçeden yekün 6 oy aldığı tespit edilen Karadaş’ın, oy kullandığı 1020 nolu sandıktan ise kendisine 1 oy çıktığı belirtildi. “FİKİRLERİME OY VERSELER SEÇİMİ KAZANIRDIM”

Toplamda aldığı 759 oyun ardından İHA muhabirine seçim değerlendirmesinde bulunan Bekir Karadaş, Antalya’nın sıkıntılarını çözmeye yönelik fikirler ve projeler ürettiğini ancak seçimde buna rağmen başarı sağlayamadığını dile getirdi. Karadaş, “İnsanlar düşüncelerimi kabul etseydi, bu fikre oy verselerdi, seçimi kazanırdım. Ama insanlar tek başıma ve bedava olduğum için bana oy vermediler” dedi. 

“KUZENİM BİLE OY VERMEDİ”

Adaylığını sadece sosyal medya hesabından duyurduğunu anlatan Karadaş, şunları söyledi: 

“Kapı kapı gezip oy istemedim. Komşumun dahi namzet olduğumdan haberi yoktu. Bu oylar, beni tanımayan insanların verdiği oylar. Cesaretime ve ürettiğim projelere oy verdiler. Beni tanıyan insanlar ise bana oy vermedi. Oturup aş yiyip, içtiğim insanlar vermediklerini söyledi. Beni sevdiklerini biliyorum ama bağımsız, tek başına olduğum ve kazanamayacağımı düşündükleri için vermediler. Kuzenim bile oy vermedi. Sadece eşim, ‘Ömrümü verdim sana, bir oyun lafımı olur’ diyerek oy verdiğini söyledi.” 

GELECEK SEÇİMDE YİNE ADAY

Karadaş, önümüzdeki günlerde Varlık Fonu Borçlular Derneği kuracağını ve bu sayede borcu olan vatandaşların borçlarını müsait planlarda ödemesini sağlayabileceğimi sözlerine ekledi. Karadaş, ayrıca istikbal seçimlerde namzet olacağının da sinyalini verdi.