Bakırköy’de 1 Mayıs kutlaması! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Bakırköy’de 1 Mayıs kutlaması!

Bu haber 01 Mayıs 2019 - 14:15 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

DİSK, KESK, TTB, TMMOB ve 1 Mayıs Bileşenleri tarafından  gerçekleştirilecek mitinge katılmak isteyen sendika, siyasi parti ve sivil cemiyet  kuruluşlarının temsilci ve üyelerinin bulunduğu gruplar, daha önceden belirlenen  alanlarda toplanarak alana geliyor.

İncirli Caddesi’nin ara sokaklarını kapatan emniyet güçleri, belirli  noktalardan arama yaparak grupların toplanma alanına geçişlerine ruhsat veriyor. KESK, TTB ve HDP’lilerin yer aldığı gruptakiler,  çeşitli pankartlar  taşıyarak sloganlar atarak halay çekiyor.

Kutlamaların yapılacağı alana gidecek öbür kortejde yer alanlar da  Marmara Forum AVM önünde toplandı. CHP ile DİSK ve bağlı sendikalar ile  çeşitli sivil cemiyet kuruluşları, siyasi partiler ve sendikalara ait flama,  pankart ve dövizler taşıyan gruplar, muhtelif sloganlar atıyor. Güvenlik önlemi saha polis ekiplyeri,  arama noktalarında  göstericilerin taşıdıkları pankartları da kontrol ediyor.

Katılımcılar, toplanmalarının ardından kutlamaların yapılacağı  Bakırköy Halk Pazarı’na gitmek için kortej eşliğinde yürüyüşe geçti. Grupların toplandığı alanlarda köfte, su ve simit satan fazla sayıda  seyyar satıcı da bulunuyor. öbür tarafta miting alanındaki birçok alanda  katılımcılar için su bırakıldığı görüldü. Polis helikopteri de saha üzerinde havadan kontrol yapıyor.