Bakan Soylu :’Hedefimiz polislerimizin 8 saat çalışıp 24 saat dinlenmeleri’ « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Bakan Soylu :’Hedefimiz polislerimizin 8 saat çalışıp 24 saat dinlenmeleri’

Bu haber 12 Nisan 2019 - 13:57 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Bakan Soylu, Best Fm’deki “Adem Metan Show” programına telefonla  bağlandı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. müessese sene dönümünü kutlayan Soylu,  polislerin fedakarca aka bir mücadele verdiğini söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’da yaptığı vuruş  girişimine değinen Soylu, “Üç yıla yaklaşacak. Bu vakit dilimi içerisinde Türk  Polis Teşkilatı, bunun kendi içerisinden ayıkladıklarıyla birlikte ve o tarihten  itibaren de bunun eksikliğini çekmedi. Tam tersi, birlik ve beraberlik içerisinde  oldu. Bir çalışırken dört çalışmaya başladı. Vatandaşımıza ‘Sen mahsun olma, biz  bu meseleyi çözeceğiz.’ mesajını verdi.” diye konuştu.Türk Polis Teşkilatı’nın, 2,5 sene içinde bu meselenin çözülmesi  konusunda, terörle, FETÖ ve Türkiye’deki suçla mücadele konusunda başarının  doruğunda olduğunu anlatım eden Soylu, polis teşkilatının bugün yaklaşık 100 ülkeye  bilgi, birikim, deney ve teknolojik altyapı verdiğini, bu ülkelerin içerisinde  Avrupa, Güney Amerika, Orta Doğu ülkeleriyle dünyanın en gelişmiş ülkelerinin  bulunduğunu aktardı.

Süleyman Soylu, polislerin çalışma şartlarının basit olmadığını  vurgulayarak, “15 Temmuz’un akabinde polislerimiz, 12 saat çalışıp, 12 saat  dinleniyorlardı. 12-12 çalışmak temel itibarıyla konsantrasyonu ortadan kaldırır.  Hem sosyal hayatı da ortadan kaldırdı ama polis teşkilatımız gıkını çıkarmadı.  Türkiye’yi o durumdan çekti aldı. Şimdi ilk evvel 12-24’e döndü çalışma saatleri.  Hedefimiz, 8-24. 8 saat çalışıp 24 saat dinlenecekler.” ifadelerini kullandı.

Karakollarda itimat masaları oluşturduklarını ve buraya yaklaşık 3 bin  kadın personel alacaklarını anlatan Soylu, karakollarda çalışan tüm personele  çeşitli konularda eğitim verdiklerini belirtti.

Önlerindeki dönemde polislikte bilhassa değişim, eğitim ve takip  dönemi olacağını anlatan Soylu, bunu sağlayarak vatandaş memnuniyetini en üst  seviyeye çıkaracaklarını anlatım etti.

“Yaya trafiği konusunda sıkı idare getiriyoruz”

Yaya öncelikli trafikle ilgili bilgi veren Soylu, “Yaya trafiği  konusunda sıkı idare getiriyoruz. Yaya öncelikli trafik, Türkiye’nin bir  gelişmişlik çizgisidir.” dedi.

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Kırmızı Düdük” kampanyasının  sorulması üzerine Soylu, “Bu kampanya bizim başat kampanyamızdır. Buna aynı  şekilde devam edeceğiz. Çünkü burada paydaşlarımız çocuklarımız.”  değerlendirmesini yaptı.

Bakan Soylu, Doğu ve Güneydoğu’da uyguladıkları politikaların başarılı  olduğunu seçimlerde gördüklerini belirterek, “Vatandaşımız, orada mühim bir  tercih kullandı. Bu tercihin de oradaki politikaların ne kadar doğru olduğunun en  önemli delili olduğu apaçık ortada. Çünkü Doğu ve Güneydoğu’da tablo değişti. Bu  önemliydi.” şeklinde konuştu.