Anasayfa / Spor / Bahçeli’nin İttifak Çağrısına AK Parti’den Cevap Geldi

Bahçeli’nin İttifak Çağrısına AK Parti’den Cevap Geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklaması üzerine, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan cevap geldi. Turan, ittifak hususunda AK Parti kurullarının toplanarak son kararı vereceğini açıkladı.

Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM’nin yarından itibaren çalışmaya başlayacağını kaydetti. AK Partinin Grup toplantısının da yarın yapılacağını bildiren Turan, bu hafta mecliste yoğun denetim faaliyetleri gerçekleştirileceğini ifade etti.

Gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini söylediğinin hatırlatılması üzerine ise Bülent Turan şu açıklamayı yaptı:

“MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin partisinin vermiş olduğu kararı açıklamasını saygıyla karşılıyoruz. Biz Ak Parti olarak 16 Nisan’dan sonra halkın bize verdiği görevi iyi okuyan bir ekip olduk. Gezi eylemi, 17 Aralık ve 15 Temmuz’dan sonra bu ülkeye giydirilmek istenen elbiseyi, bu ülkenin karşı karşıya kaldığı fotoğrafı dost düşman herkes gördü. Darbeyi engelleyenler, kendisine örülen elbiseyi yırtıp atanlar, sadece kendi egemenliğini kabul edenler, bu milletin evlatları bir araya geldi ve anayasa değişikliğini yaptı.”

Bahçeli’nin yaptığı açıklamaları takdirle karşıladıklarını belirten Turan, ittifaka dair AK Parti’nin yetkili kurullarının toplanıp karar vereceğini ifade etti.

Hakkında nehir kara

Check Also

Başakşehir’de Emre Belözoğlu şoku!

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray’a misafir olan Başakşehir’de kaptan Emre …

Bir cevap yazın