banner61

Aydın’da yine jeotermal gerginliği

banner62

Aydın’ın Kuyucak İlçesi Pamukören Mahallesi Yakınlarında Açılmak İstenen Jeotermal Kuyusu Bölgede Gerginliğe Neden Oldu. Aşırı Derecede Kötü Koku Yaydığı Gerekçesi İle Evlerinin Dibinde Jeotermal Kuyusu Açılmasını İstemeyen Köylülerin Eylemi Nedeniyle Bölgeye Güvenlik Güçleri Gönderildi. Jeotermal Firması Yetkililerinin Şikayeti Üzerine Gözaltına Alınan Köylüler Daha Sonra Serbest Bırakıldı.

Aydın’da yine jeotermal gerginliği
banner63

Aydın’ın Kuyucak ilçesi Pamukören Mahallesi yakınlarında açılmak istenen jeotermal kuyusu bölgede gerginliğe neden oldu. Aşırı derecede kötü koku yaydığı gerekçesi ile evlerinin dibinde jeotermal kuyusu açılmasını istemeyen köylülerin eylemi nedeniyle bölgeye güvenlik güçleri gönderildi. Jeotermal Firması yetkililerinin şikayeti üzerine gözaltına alınan köylüler daha sonra serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre; Özel bir şirket tarafından Pamukören yakınlarındaki Değirmendere mevkiinde jeotermal kuyusu açmak için çalışma başlatıldı. Bölgeye iş makinelerin gelmesi üzerine eylem başlatan bazı köylüler evlerinin dibinde jeotermal kuyusu açılmasına müsaade etmeyeceklerini belirttiler. Jeotermal Firması’nın şikayeti üzerine bölgeye gelen güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan kişiler daha sonra serbest bırakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner78

banner48

banner50

banner52

banner46

banner77

banner49

banner51

banner45