Anasayfa / Spor / Askerlik Yerleri Bugün Belli Oluyor

Askerlik Yerleri Bugün Belli Oluyor

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden yaptığı bir duyuruda şubat ayında askerlik görevine başlayacak olan erlerin, askerlik yapacakları yerlerin bugün açıklanacağını duyurdu. Askerlik yerleri e-devlet sistemi üzerinden görüntülenebilecek.

E-devlet kapısına bağlanarak kısa dönem, uzun dönem, yedek subay ve er adayları askerlik yerlerini öğrenebilecekler. E-devlet şifresiyle giriş yapılmasının ardından sorgulama işlemi bu sistem üzerinden sağlanacak. Peki, 98/1 askerlik yerleri sorgulaması nasıl yapılır?

E-devlet sistemine bağlanabilmek için PTT alınacak olan E-devlet şifresi, mobil imza ya da internet bankacılığı müşteri şifreleri kullanılabiliyor. PTT’den alınacak olan E-devlet şifresi için sadece TC kimlik numaranızı beyan etmeniz yeterli olacaktır. Sisteme giriş yapılmasının ardından sol üst köşede bulunan e-hizmetler bölümüne tıklayıp, sayfanın üst tarafındaki Hizmet Adı kutucuğuna bilgilerini gireceklerdir. Bu kutucuğa uzun dönem askerlik yapacak olan kişiler, Er Sınıflandırma Sonucu Sorgulama; kısa dönem askerlik yapacak olan kişiler, Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu Sorgulama yazmalıdırlar. Bu sorgulama sonucunda karşınıza çıkan linke tıklamalısınız. Bu tıklamanın ardından sevk bilgilendirme, sevk başvuru bilgilendirme, sevk kişisel bilgiler, sevk belgesi bilgisi gibi konularda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevk belgesinde, askere gidecek olan kişilerin birliklerine teslim olacakları gün ve yol izinlerine dair bilgiler bulunmaktadır. 98/1 döneminde askere gidecek olan kişilerden A grubu olarak silah altına alınacak olanlar 3 ile 8 Şubat tarihlerinde, B grubu olarak silah altına alınacak kişiler ise Martın ilk haftasında sevk olacaklardır.

Hakkında nehir kara

Check Also

Başakşehir’de Emre Belözoğlu şoku!

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray’a misafir olan Başakşehir’de kaptan Emre …

Bir cevap yazın