Araç Takip Sistemi ile İş Verimliliğiniz Artsın! « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Araç Takip Sistemi ile İş Verimliliğiniz Artsın!

Bu haber 13 Mart 2018 - 16:04 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

 

Teknolojinin gelişimi ile beraber birçok yeni sistem, yazılım ve cihaz sayesinde işimizdeki verimliliği yükseltme şansını elde edebiliyoruz. Araç takip sistemi de bunlardan biridir ve GPS uydu navigasyonu sayesinde iş verimliliğini düşürecek birçok durum için önlem alma fırsatı yakalanır! İş verimliliğinin artması başlı başına kar elde etmek anlamına gelir ama ayrıca bu sistem ile çok sayıda masrafın da önüne geçilmektedir.

Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

Araç takip sistemlerinin çalışması internete bağlı kalan cihazlar ve GPS yardımı ile olmaktadır. Amerika’nın geliştirmiş olduğu GPS sistemi, aracınızdaki cihazlar sayesinde size konum, zaman ve yer ile ilgili bilgiler sunacaktır. Bahsedilen sistemde GPS ile birlikte özel yazılımlar ve sayısal haritalardan da yararlanılmaktadır.

Araç takip için takılan cihazlar, GPS’den gelecek olan zaman, konum ve yer bilgilerini aktarmaya başlar ve özel yazılımlar sayesinde de tüm bilgiler toparlanıp kaydedilmektedir. Bu aşamadan sonra ise kullanıcılar herhangi bir akıllı telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden kaydedilen bilgileri isterlerse geçmişe dönük isterlerse de anlık olarak görebilirler.

Araç Takip Cihazları ile Kazanç Elde Edin!

Araç takip sistemlerinin çok sayıda yararı bulunmaktadır. İşlerinizin daha iyi hale gelmesi, çalışanların performanslarının yükseltilmesi ve gereksiz masraflardan kaçınmak adına araç takip cihazı taktırmak önemli bir adım olacaktır. Bu sistemin başlıca faydaları şunlardır:

  • Yakıt tasarrufu sağlar çünkü araçlarınızın gereksiz ve kötü kullanımı minimuma indirilir (%30-35 tasarruf oranı )
  • Araç filo sürücülerinizin ne yaptıklarını 7/24 takipte olursunuz
  • Raporlar ve kaydedilen veriler sayesinde iş değerlendirmeleriniz daha net bir hale gelir
  • Takip sisteminde kullanılan özel yazılımlar ile aracınızın onarım, bakım ve servis gibi ihtiyaçlarının nasıl karşılandığını takip edebilirsiniz
  • Yanlış değerlendirmeler nedeniyle ödenen fazla ücretlerin önüne geçebilirsiniz

Takip sistemlerinin bir önemli etkisi de araçların trafikte daha iyi kullanılmasını sağlamalarıdır. Araç takip cihazları güvenlik açısından da oldukça yararlıdır.

Güvenlik Amaçlı Kullanımlar: Araçlarınızın güvenliği de araç takip sistemi ile sağlanabilmektedir. Artık okul servis araçlarında da mobil veri cihazları kullanılmaktadır; bu sistem aynı zamanda güvenliği arttırıcı bir önlem olarak görülmektedir. Sürücüler daha dikkatli olmaktadır ve bu sayede hem araçların hem çocukların güvenliği sağlanmaktadır.