Apple’ın Yeni Patenti Bükülebilir Galaxy X’in İzinden Gidiyor « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Apple’ın Yeni Patenti Bükülebilir Galaxy X’in İzinden Gidiyor

Bu haber 26 Kasım 2017 - 3:11 'de eklendi ve 8 kez görüntülendi.

Apple tarafından yeni patenti alınan telefonun bükülebilir Galaxy X’in izinden gittiğini gösteriyor. Alınan patentin içeriği firmanın bükülebilir bir telefon modeli üzerinde çalışma yaptığını gösteriyor. Apple’da en büyük rakibi Samsung gibi bükülebilir ekrana sahip bir model üzerinde çalışıyor yorumları patent sonrası yapıldı.

Samsung ve Apple arasında süregelen rekabetin Samsung’un çıkardığı Galaxy X ve iPhone’un çıkardığı iPhone X’in yeni modellerinde kızışarak devam edeceğe benziyor. Her iki teknoloji firması da devrimsel özellikler taşıyan tasarımlara imza atıyorlar. Sektördeki liderliği başka firmalara kaptırmayan iki firma yeni nesil akıllı telefonlarda her geçen gün çıtayı bir üste taşıyor.

Yapılan haberlere göre USPTO (Amerikan Patent Kurumu)’na yeni bir patent başvurusu yapıldığı ortaya çıktı. Keşfedilen bu yeni patent, Apple’ın esnek ekran modeli üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Çıkan haberde Apple’ın esnek ekran tasarımı yapabilmek için sıvı metal kullanacağı söyleniyor. Zira Apple bu materyaller üzerinde bir süreden beri olağan dışı hakları bünyesinde topladı.

iPhone X’in yerine gelecek olan cihazın ekranının birbirine doğru bükülebilen yapıda ya da arka yüzeyinin karşı karşıya gelecek biçimde bükülebilir olarak tasarlanacağına dair farklı bir kaynaktan bilgi alındı. Söz konusu olan yeni ekran tasarımı için Apple micro-LED ekran kullanabilir. Ayrıca Apple’ın ekran yapımı aşamalarında LG ile işbirliğine gittiği de söyleniyor.

Hollandalı yayıncı Galaxy Clup tarafından birkaç hafta önce Samsung’un bükülebilen telefonuyla ilgili yapmış olduğu patent başvuru işlemlerine dair bilgiler sızdırıldı. Samsung’un bükülebilen telefonu, Apple’ın esnek ekran modeline kıyasla birkaç adım daha önde izlenimi yaratıyor. Güney Kore’li telefon üreticisi, cep telefonlarının yazılımlarında ekran çalışma sistemlerine dair bazı atılımlar yaptı. Her iki firmanın da ürettikleri teknolojileri ne zaman görücüye çıkaracağı kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor.