Anasayfa / Sosyal Medya / Apple randevu nasıl alınır?

Apple randevu nasıl alınır?

Apple Store‘dan randevu almanın bilhassa ülkemiz için tam bir işkence olduğu gerçek. Yakın bir tarih bulamama ve ya hiç bir şekilde sistem üzerinden radevu alamama sorunu artık alıştığımız bir durum. Gerek Apple Store sayılarının ülkemizde oldukça az olması gerek Apple ürünü kullanan insan sayısının çok olması bu randevu işlemlerini zorlaştıran iki aka etken.

Türkiye’de Apple’dan randevu almak zor!

Eh haliyle siz de Apple cihazının bozulduğunda güvenilir ellere vermek istiyorsunuz. Bunun dışında destek veren teknik servislerde belli başlı güvensizlik sorunları oluşabilmekte. Sonuç olarak ekranlarda az parça çalan tamircilere rastlamadık değil. Ve ya eski bir parça ile yenisi değiştiren teknik servis elemanlarına… 

Apple Store’dan randevu alıp gidenler bilir. Teknik servislerde olduğu gibi cihazınızı teslim edip haftalarca beklemenize gerek kalmıyor. Mac dış tüm Apple cihazları çoğunlukla yenisi ile değiştiriliyor. Tüm bu işlemler sırasında bekleme süreniz ise sadece 30 dakika sürüyor. Buna ek kullanıcı hatası hasarlarda oldukça makbul fiyatlandırmalar ile cihazınızı yenileyebiliyorsunuz. Yenileyebiliyorsunuz yeniliyorsunuz ancak bu aşamaya gelene kadar ne zorluklar çekiyorsunuz orası ayrı. 

Apple Genius Bar ile destek alabilirsiniz!

Daha evvel hiç Apple Genius Bar‘ı duydunuz mu? Apple Genius Bar, sadece randevu almanızı değil bunun yanı dizi size hızlı destek seçeneklerinden telefon, online sohbet ya da mail yoluyla da muavin olmaya çalışan bir sistem. İlk aşamada bu sistemi kullanabilir ve şansınız deneyebilirsiniz. Diyelim ki bu işe yaramadı, peki şimdi ne olacak? Randevu alırken şansınızı artırmak adına bazı ufak hilelere başvurabilirsiniz. 

Birden çok cihaz ile randevu sistemine giriş yaparak randevu alabilme şansınızı artırmış olursunuz. Çünkü sistem ani çok alıcı görmeye başlar ancak bunun sadece tek bir şahıs olduğunu farketmez. Böylelikle hangisine sırayı atarsa atsın aslında randevuyu saha şahıs sadece siz olmuş olursunuz. İmkanınız varsa giriş yaptığınız bilgisayarlar farklı konumlarda ise bu şansınız daha da artacaktır.

Gece 12’den sonra şansınızı deneyin!

Gelelim bir öbür seçeneğe. Gün içinde alamadığınız randevunuzu gece 12’den sonra rahatlıkla almanız çoğu vakit olası olabilir. Herkesten evvel davranarak gece saat 12’de Apple Web Sitesine girişi yapın ve randevu alma şansınızı arttırın sevgili Teknolojioku takipçileri.

Bu yollar dışında elinizde pek bir seçeneğin de kalmadığı bir gerçek. Eğer cihazınızın acilen tamire ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, yetkili servislere dabışmaktan diğer şansınız yok. Ancak bu, her yetkili servisin konuya el atabileceği anlamına gelmiyor. Özellikle Apple’ın anlaşmalı olduğu servisleri seçmenizi öneririz. Bu yetkili servisler Apple’ın bizzat tasdik verdiği ve Apple tarafından denetlenen bayilerdir. 

iPhone’a format nasıl atılır?Mobil

Hakkında admin

Check Also

Zuckerberg Facebook’u değiştireceğini açıkladı

Son yıllarda dünya çapında yaşattığı veri ve gizlilik skandallarıyla gündeme gelen Facebook‘ta kan kaybı sürüyor. …

Bir cevap yazın