Anasayfa / Sosyal Medya / Apple kurucusu: Zuckerberg’e güvenmiyorum!

Apple kurucusu: Zuckerberg’e güvenmiyorum!

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Facebook ve CEO’su Mark Zuckerberg ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Wozniak, Bloomberg ile yaptığı röportajda, Facebook’un kişisel verilerini izinleri olmadan satarak kullanıcı gizliliğini yok saydığı gerekçesiyle Zuckerberg’e olan güvenini kaybettiğini söyledi.

Apple kurucusu: Zuckerberg’e güvenmiyorum!

Zuckerberg ile ilgili olarak Wozniak, ‘’Onu konuşurken gördüğümde yaptığı açıklamaların hiçbir şey anlatım etmediğini düşünüyorum ve ona güvenimi kaybettim’’ diye konuştu.

Röportajda, Wozniak, “ABD hükümetinin, Facebook’un gizlilik ihlali konusundaki yanlışlarını denetlemesi gerekiyor mu?’’ sorusuna da ‘evet’ yanıtını verdi. Bir tür düzenlemeye ihtiyacımız var diyen Wozniak, Amerika Birleşik Devletleri’nin veri gizliliğindeki birçok konuda Avrupa’nın fazla gerisinde olduğunu belirtti.

Steve Wozniak, Facebook hesabını uzun bir süre evvel sildiğini de sözlerine ekledi.

Facebook markasına olan güvensizliğin etkileri hala ABD ülkesinde gündemde olan konular arasında yer alıyor. Bu konuda Facebook markası yeni düzenlemeler ve kararlar almış ancak halkın güvenini hala tazeleyememiş durumda. Peki ya siz bu mevzu, bahis hakkında ne düşünüyorsunuz?

Facebook gerçekten de halka aşıladığı güvensizliği ortadan kaldırabilecek mi?

Facebook kendini tehdit eden kişileri izliyorSosyal Medya

Hakkında admin

Check Also

Zuckerberg Facebook’u değiştireceğini açıkladı

Son yıllarda dünya çapında yaşattığı veri ve gizlilik skandallarıyla gündeme gelen Facebook‘ta kan kaybı sürüyor. …

Bir cevap yazın