AÖF sınavları saat kaçta! AÖF sınav soru ve cevapları.. « Haberkulis.org

SON DAKİKA

AÖF sınavları saat kaçta! AÖF sınav soru ve cevapları..

Bu haber 14 Nisan 2019 - 11:26 'de eklendi ve 8 kez görüntülendi.

Binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisini yakından ilgilendiren AÖF bahar devre ara sınavlarının ilk oturumları 13 Nisan’da gerçekleştirildi. Bugün gerçekleştirilecek olan ilk iki oturumun ardından AÖF sınavları sona erecek. 14:00’da girilecek son oturumun ardından adaylar imtihan soru ve cevaplarının yayımlanmasını bekleyecek.Peki AÖF bahar dönemi imtihan soru ve cevapları sınavların sona ermesinin ardından yayımlanır mı?AÖF SINAVLARI SAAT KAÇTA?

AÖF sınavları 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. Sınavlar Türkiye’de sabah saat 9.30’da, öğlenden sonra saat 14.00’te, K.K.T.C. Lefkoşa’da ise sabah saat 08.30’da, öğlenden sonra ise saat 13.00’te yapılmaktadır.

Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört celse halinde yapılmaktadır. Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sınava giren öğrencilerin imtihan giriş belgesini ve T.C. kimlik kartını yanında bulundurması gerekiyor.

Her ders için 20 soru soruluyor ve yarım saat süre veriliyor. 

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ NASIL SORGULANIR?

İlk olarak Anadolu Üniversitesi mobil uygulaması üzerinde erişime açılan imtihan giriş belgeleri ayrıca ‘www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin ‘Öğrenci Girişi’ bağlantısından TCKN ve şifreleri ile celse açarak veya AÖF Bürolarından alabilirler.

AÖF SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

AÖF imtihan soruları sınavlarından ardından derhal açıklanıyor. Sınavların sona ermesinin ardından üç gün içerisinde AÖF talebe otomasyonu üzerinde yayınlanması bekleniyor.