Anasayfa / Kadın / Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özhaseki’den ilk açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özhaseki’den ilk açıklama

Özhaseki, AK Parti Umumi Merkezi’ne gelişinde gazetecilere  açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Zor bir süreci geride bıraktıklarını ve bu süreçte Türkiye’de kanlı,  kavgalı bir durumun olmadığını belirten Özhaseki, “Bugün Malatya’da yaşanan vaka  da keşke olmasaydı. Bu hafif bir gölge düşürdü, o da olmasaydı fazla daha keyif  içerisinde seçimlere gittiğimizi söyleyebilirdik.” diye konuştu.

Ankara adayı olması dolayısıyla hususi gayrette bulunduğunu ve bir  taraftan da umumi merkezdeki görevi itibarıyla bütün Türkiye’deki belediye reis  adaylarını belirlediklerini anımsatan Özhaseki, 3 aylık süre içerisinde Ankara’da  fikir, proje ve düşüncelerini paylaşmaya çalıştığını anlattı.

Seçimin hayırlı olmasını dileyen Haseki, “Ülkemiz için mühim bir  gündü, inşallah akşam düşündüğümüz gibi hayırlısıyla sonuçlanır seçimler.  Önümüzde 4,5-5 sene kadar neredeyse artık seçimsiz bir devre başlıyor. Ülke  dışından tezgah kuranların, tuzak kuranların artık manipüle yapamayacakları bir  ortam başlıyor. Kabinenin, hükümetin rahatça çalışabileceği, belki yapısal  reformları yapabileceği ve hızlı bir çalışma temposu içerisinde Türk ekonomisini  ileriye taşıyabileceği bir ortam başlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Belediyeler için de 5 sene boyunca hizmet döneminin başladığına işaret  eden Özhaseki, “AK Parti olarak biz bir manifesto yayınladık, bu manifestoda  belediye başkanlarımızın uyacakları bütün kuralları birebir belli ettik. Bizden  seçilen arkadaşlar o kurallara uyarak bundan sonra belediye başkanlığını  yapacaklar.” dedi.

Özhaseki, bir soru üzerine Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın Ankara’ya geliş saatinin netleşmediğini, Erdoğan’ın gelmesinin  ardından bir toplantı yapılabileceğini aktardı.

“Yavaş yavaş bilgi almaya başladınız mı sonuçlarla ilgili?” şeklindeki  bir soru üzerine ise Özhaseki, şunları kaydetti:

“Hızlı hızlı alıyoruz merak etmeyin sonuçları. Sandıklardan ilk  çıkanlar gelmeye başladı, söylediler, doğrusu keyfimiz yerinde. Bakın bu seçimler  belki biraz da manipülasyonların artık tutmadığının ispatı olacak. İlk günden,  daha adamın adaylığı açıklanmadan ‘Yüzde 10-20 ilerideyim’ diye başlıyor, daha  adaylığı belli ham adamın. Ne yaptığını da bilmiyor, söylediği de belirsiz  fakat ille de aldım gidiyorum havası başlıyor. Gerçi o ‘Aldım gidiyorum’ diyenler  en sonunda sandıklardan gerçekler çıkınca bir diğer mahcubiyet yaşıyorlar.  İnşallah bu gece çıkan sonuçlara herkes rıza gösterir, sandıkta milletin  tecellisi ne ise ona saygı gösterir, çıkıp artık ‘Oylar çalındıydı, vay gittiydi,  geldiydi’ demezler.”

Bu durumun önceki birkaç seçimde yaşandığını belirten Özhaseki, “Çok  çirkindi, söyleyen insanların da hakikaten utangaç olacakları bir durumdu. Kendi  il başkanları kimi ‘Biz hiç itiraz etmedik, bir yerde çalındığına tanık de  değiliz’ diyor ama umumi başkanları ‘Oylar çalındı’ diyor. Garip bir şey.  Bunların yaşanmadığı, çirkinliklerin olmadığı bir seçim gecesi yaşarız diye umut  ediyorum.” diye konuştu.

Kötü manipülasyonların geride kalması temennisinde bulunan Özhaseki,  “Parayla anket yapan, herkese dağıtan, üç kuruş alınca mesleğini bile sıfıra  indiren adamların da sonu olur diye temenni ediyorum inşallah.” dedi.

Hakkında admin

Check Also

Ekrem İMAMOĞLU: 23 Haziran’dan sonra yine bir seferberlik dönemini başlatacağız

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’u biz kazanacağız. 23 Haziran’dan sonra tekrar …

Bir cevap yazın