Anadolu kulüplerine baskı yapmışlar « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Anadolu kulüplerine baskı yapmışlar

Bu haber 29 Kasım 2018 - 11:56 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Moskova’da, “Haberimiz yok. Çok şaşırdık, dedikodu sandık” dedi.

CENGİZ ŞUNLARI SÖYLEDI:
1- Ülkemizi temsil yolunda böyle bir vaka bizi şaşırttı. Bildiriyi gördük ve okuduğumuzda içeriğiyle uyuşmadığımızı gördük. Bildiri TFF’ye yönelik bir bildiri ve özünde bizim de karşı olduğumuz noktalar. Kulüpler Birliği Başkanı’nı (Fikret Orman) aradım ve kendisinin haberi olmadığını söyledi. İki vekili aradım, kendilerinin haberi olmadığını ve Anadolu takımlarının böyle bir fikri olduğunu söyledi. ‘Biz niye aranmadık?’ dedim, ‘Başkanım sizi arayacaklardı’ dedi. Neden bizi aramadınız?
2- Bir gün kala maçın Kayseri’ye alınmasına başkaldırı etmeyen Kulüpler Birliği, nedense bazı hakemlerin dinlendirilmesine karşı çıkıyor. Bazı hakemlerimiz 2015-2016 yılından beri bazı takımların maçlarına verilmiyor. İlk kere Galatasaray bazı hakemlerin verilmemesini talep ettiğinde, bir takım güçler harekete geçti. Çok şaşkınım…
3- Anadolu kulüplerinin başkanları bu bildiri için baskı yapıldığını söyledi. Anadolu kulüpleri Ali Dürüst’ün açıklamasına tepki verdiğini söylüyor. Ali Dürüst, Galatasaray’ın ne hakkını savunacakmış?

GALATASARAY’A TUZAK KURANLAR…
Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü: Gerek UEFA süreci, gerek öbür süreçler G.Saray’ın kendi gücüyle yürümektedir. Öyle derin, merin değil. Veremeyeceğimiz hesap yok. Galatasaray’a sinsice tuzaklar kurmak ve Galatasaray’ı ötekileştirmeye çalışmak Türkiye’ye ihanettir. Biz VAR’ın protokole göre uygulanmamasına karşı çıktık. Hakemler arasındaki görüşmelerin yayınlanmasını istedik.”