Albayrak, Yapısal Dönüşüm Adımlarını Washington’da anlattı.. « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Albayrak, Yapısal Dönüşüm Adımlarını Washington’da anlattı..

Bu haber 14 Nisan 2019 - 11:33 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Bakan Albayrak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ” G-20, Dünya Bankası ve IMF toplantıları için geldiğimiz Vaşington’da, birçok uluslarası fon ile yaptığımız görüşmelerin yanında JP Morgan‘ın düzenlediği yatırımcı toplantısında, “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketimiz ve yeni devre iktisat politikalarımızı anlattık.” ifadelerini kullandı.

 

G-20, Dünya Bankası ve IMF toplantıları için geldiğimiz Vaşington’da, birçok uluslarası fon ile yaptığımız görüşmelerin yanında JP Morgan‘ın düzenlediği yatırımcı toplantısında, “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketimiz ve yeni devre iktisat politikalarımızı anlattık.

 

Bakan Albayrak, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı ile buluştu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti ve heyeti ile bir araya geldi.  Bakan Albayrak yaptığı paylaşımda, “Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti ve heyeti ile banka politikaları ve Türkiye yatırımları ile ilgili verimli bir toplantı gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

 

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti ve heyeti ile banka politikaları ve Türkiye yatırımları ile ilgili verimli bir toplantı gerçekleştirdik. 11 Nisan 2019

 

Öte yandan Bakan Albayrak, Irak Maliye Bakanı  Fuad Hüseyin ile de bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bugün ayrıca Irak Maliye Bakanı Sayın Fuad Hüseyin ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede, ülkelerimiz arasındaki ekonomik işbirliğini ele aldık. 12 Nisan 2019

>TAİK-ATC ORTAK YILLIK KONFERANSI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) ile Amerikan Türk Konseyi (ATC) tarafından bu sene 37’ncisi düzenlenen TAİK-ATC Ortak Yıllık Konferansı, 14-16 Nisan’da Washington’da yapılacak.

TAİK’ten yapılan açıklamaya göre, bu sene ana teması “İşe Dönüş” olarak belirlenen konferansta, son günlerin sıcak gündem konusu olan Patriot füzelerini üreten Raytheon şirketinden Apple ve General Electric’e birçok şirketin üst yöneticisi (CEO) ve Türkiye ile ABD yönetiminin en üst düzey temsilcileri bir araya gelecek.

Her sene Washington’ın gündemini 3 gün boyunca Türkiye’ye çeviren TAİK-ATC Ortak Yıllık Konferansı’na, bu sene Türkiye adına Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar’ın katılımı bekleniyor.

ABD tarafından ise Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Genelkurmay Başkanı General Joseph Dunford ve Enerji Bakan Yardımcısı Dan Brouillette’nin konferansta yer alması öngörülüyor. Türkiye-ABD ilişkilerine ziya tutacak konferansa, Başkan Donald Trump’ın Kıdemli Başdanışmanı Jared Kushner’ın da katılması bekleniyor.