Akşener: Bu seçimin galibi Millet İttifakı’dır « Haberkulis.org

SON DAKİKA

Akşener: Bu seçimin galibi Millet İttifakı’dır

Bu haber 01 Nisan 2019 - 21:56 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, parti umumi merkezinde düzenlediği basın toplantısında, konuşmasına, Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde şehit olan askere Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Seçim sonuçlarının memleket ve ulus için hayırlı olması dileğinde bulunan Akşener, sandığa gidip iradesini beyan eden tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Sandığın ulusal iradenin tecellisindeki en mühim adres olduğunu vurgulayan Akşener, “Ve bu adres, bugün itibarıyla bir kez daha mesajını vermiş ve iktidar partilerini uyarmıştır.” ifadesini kullandı.

İktidarın milletin dertlerini unuttuğunu savunan Akşener, şöyle devam etti:

“(Bu seçimde iktidar partilerini uyarın, kulağını çekin ki milletimizi hatırlasın, dertleriyle ilgilensin) dedim. 31 Mart seçiminin sonuçları, siyasette rekabetin ne kadar mühim olduğunu bir kez daha gösterecektir. Bu seçim bir ittifaklar seçimiydi. Ve Ulus İttifakı, milletin duygularına tercüman olarak, başarılı bir netice aldı. Siyasette rekabet aziz milletimizin işine yarar. İktidar kendine çeki tertip vermek zorunda kalır. Vatandaşın haliyle, sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalır. Aziz milletimiz bu seçimde verdiği mesajla, işte bu sürecin önünü açmıştır. Bugünden itibaren, iktidar partileri, unuttukları milletimizi hatırlamak, sesine kulak vermek zorundadır.”

Türk milletinin bir demokrasi kültürü bulunduğuna işaret eden Akşener, “Millet, fena gidişe ‘dur’ demek için, iktidar partilerinin kulağını çekmiş, Ulus İttifakı’na zor katmıştır. Bu seçimin galibi Ulus İttifakı’dır. İYİ Parti’nin Ulus İttifakı’na kattığı zor ortadadır. Bugünden itibaren, yalnız iktidar partileri değil, muhalefet partileri de attıkları her adımı dikkatle hesaplamak durumundadır. Bu bir sorumluluk, aynı zamanda milletimizin de emridir.” değerlendirmesinde bulundu.

“MİLLETİMİZİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu seçimin en değerli sonucunun, nifak değil birliğin, fitne değil kardeşliğin, düşmanlık değil sevginin, iftira değil iyiliğin, tehdit değil cesaretin kazanması olduğunu belirten Akşener, “Bu seçimin sonucuna ‘yendik’ demeyeceğiz. Evet bu bir başarıdır. Yalnızca milletimizin sorunlarına çözüm yolunda alınmış bir başarıdır. Milletimizin omuzlarımıza yüklediği bu görevin farkındayız. Ve hiç tereddüt olmasın ki, dünden daha aka bir azim ve kararlılıkla, milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Meral Akşener, Ulus İttifakı seçmenlerine, abartılı mutluluk gösterilerinden kaçınmaları uyarısında bulunarak, “Eşinizi-dostunuzu, arkadaşınızı, komşunuzu incitmeyin. Bu sonuç, milletin çocuklarının birbirlerine karşı kazandığı bir zafer değildir. Bunu asla unutmayalım.” dedi.

“TÜRK MİLLETİ ALTERNATİFSİZ DEĞİLDİR”

Bunun bir netice değil, başlangıç olduğunu ve asıl görevin yeni başladığına değinen Akşener, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanı’na da bir kez daha çağrıda bulunuyorum, milleti germeyin, yormayın, bıktırmayın. Yarından itibaren düşmanlık diline bir son verin. Kırdığınız kalpleri ve incittiğiniz gönülleri onarım edin. Böyle yapmanız hem ulus hayrına hem de sizin yararınıza olur. Daha vazife süreniz var. Bu süreyi, seçimden çıkan dersle iyi değerlendirin. Atacağınız her doğru adımda destekleyeceğimizi, atacağınız yanlış adımda da Türk milleti adına karşınızda dimdik duracağımızı bilin. Bilin ki milletimize kibirle ve üstten bakmaya devam ederseniz, Türk milleti alternatifsiz değildir, Türk Devleti ve Türk milleti sahipsiz değildir.” Akşener, Ulus İttifakı’nın hayata geçmesinde aka itina ve anlayış gösteren CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

“SAYIN İMAMOĞLU KAZANMIŞ OLACAKTIR”

Akşener, Uşak ve Balıkesir’de adaylarının önde olduğunu ancak bu illerde yaşanan bazı karışıklıkların giderilmesi 2 milletvekilini bölgeye gitmek üzere yola çıktığını vurguladı.

Meral Akşener, İstanbul’u en başından itibaren CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun alacağına inandığını sözlerine ekledi.