Anasayfa / Teknoloji / Adobe Shockwave Player veda ediyor

Adobe Shockwave Player veda ediyor

Bir döneme damgasını vuran teknolojilerin başında gelen Adobe Shockwave Player kullanımdan kaldırılıyor. Özellikle tarayıcı tabanlı oyunlarda kullanılan teknoloji bilgisayarları yavaşlatan ve vakit vakit çökmesine sebep olan yazılımların başında geliyordu.

Adobe Shockwave Player veda ediyor

Adobe tarafından yapılan açıklamaya göre oynatıcı önümüzdeki aydan itibaren desteklenmeyen yazılımlar arasına girecek. Platformun desteğinin kesilmesiyle birlikte bu teknolojiyi kullanan sitelerin de sonu istikbal gibi görünüyor. 9 Nisan 2019 itibarı ile interaktif arayüzler ve tarayıcı oyunları için kullanılan platform tamamen kapatılacak ve bu platform için sunulan destek sona erecek.

Adı birçok güvenlik açığı ile anılan ve vakit vakit geliştiricilerin saçlarını başlarını yolduran sorunlar çıkaran Adobe Shockwave Player tarihe karışıyor. Eğer özel bir pakt yapılmadıysa bireysel kullanıcıların bu platformu kullanması pek mantıklı görünmüyor. Ancak özel anlaşmalarla halen kullanımda olan kurumsal aboneler için uygulama desteği 2020 yılına kadar verilecek.

Zaman vakit siber saldırganların hedefi de olan Adobe Shockwave Player, tarihin sayfalarındaki yerini alacak. Günümüzde ağırlıklı olarak Adobe Shockwave Player yerine Flash Player tercih ediliyor ve kullanılıyor.

Adobe XD parasız oldu!Yazılım

Hakkında admin

Check Also

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani …

Bir cevap yazın