banner61

Yüreğir Belediyesi’nden Akarcalı’ya yaya köprüsü

banner62

Yüreğir Belediyesi, Vatandaşların Mağduriyet Yaşadığı Akarcalı Mahallesi’nde Öğrencilerin Ve Yayaların Geçişi İçin Köprü İnşa Etti.

Yüreğir Belediyesi’nden Akarcalı’ya yaya köprüsü
banner63

Yüreğir Belediyesi, vatandaşların mağduriyet yaşadığı Akarcalı Mahallesi’nde öğrencilerin ve yayaların geçişi için köprü inşa etti.

Yüreğir’e bağlı Akarcalı Mahallesi’ndeki sulama kanalı üzerinde bulunan 2 köprünün yerleşim yerine uzaklığı ve yıpranmış olması mahalle sakinlerinin ve öğrencilerin hayatını olumsuz etkileyince Yüreğir Belediyesi harekete geçti. Yüreğir Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğünde hazırlanan köprü yerine konularak faaliyete girdi.

Yüreğir halkının her zaman yanlarında olduklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Akarcalı Mahalle sakinlerimizin ve özellikle çocuklarımızın, okullarına giderken yolda zorluk çektiklerinin haberini aldık. Bize de bu zorluğu ortadan kaldırmak düşerdi. Kendi imkanlarımızla hazırladığımız yaya köprümüzün kurulumunu yaparak problemi ortadan kaldırdık. Çocuklarımız okullarına güvenli bir şekilde okullarına gidip gelecekler. İlçemizi en iyi yerlere getirmek için her türlü çalışmalarda ve girişimlerde bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Akarcalı Mahalle sakinleri ve öğrenciler köprü için Başkan Kocaispir’e teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner78

banner48

banner50

banner52

banner46

banner77

banner47

banner49

banner51

banner45