27 Nisan Sayısal Loto çekiliş sonuçları ? « Haberkulis.org

SON DAKİKA

27 Nisan Sayısal Loto çekiliş sonuçları ?

Bu haber 27 Nisan 2019 - 15:29 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Çarşamba ve Cumartesi akşamları gerçekleşen Sayısal Loto çekilişi için nefesler tutuldu. Sayısal Loto çekilişi bu akşam 21:15’de Milli Piyango İdaresi resmi internet sitesinde diri yayınlanacak. 1213. Haftasında olan Sayısal Loto çekilişinde geçen hafta aka ikramiye Samsun’a çıktı. Peki hangi numaralar kazandırdı?

24 NİSAN SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI

6 bilen şahıs sayısı :  1
5 bilen şahıs sayısı : 104
4 bilen şahıs sayısı : 4.274
3 bilen şahıs sayısı : 74.501

Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 857.338,35 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 3.471,15 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 64,15 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 10,25 TL

Oyunun Özellikleri

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da anlatım edilen talih oyunudur.

Çekiliş hususi çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 sene geçtikten sonra vakit aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, vakit aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet emniyet numarası ve art yüzündeki bilet seri numarasının aleni şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara tur sayısının artması, hasılatın fazla yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.’ye kadar) ödenmektedir..