Anasayfa / Dünya / 13 ton daha pangolin pulu ele geçirildi

13 ton daha pangolin pulu ele geçirildi

Singapur’da son üç günde düzenlenen ikinci  operasyonda 13 ton daha pangolin pulu ele geçirildi. 

Gümrük yetkilileri, Nijerya’dan gelen Singapur üzerinden Vietnam’a  gitmesi planlanan konteynerde 474 poşet içerisinde 13 ton pangolin pulu ele  geçirildiğini kaydetti.

Üç gün evvel düzenlenen operasyonda 14 ton pula el konulduğunu  anımsatan yetkililer, 38 bin pangoline ait toplamda 27 ton pangolin pulunun ele  geçirildiğini belirtti. Yetkililer, pulların yekün değerinin en az 80 milyon dolar civarı  olduğunu söyledi.  

Karınca yiyen türüne ait pangolinler, Asya kıtası genelinde kanun dışı  alınıp satılıyor. Çin’de geleneksel ilaç yapımı için kullanılan pangolinlerin  pullarında keratin maddesi bulunuyor. Pangolinler, muhtelif hastalıklara iyi  geldiği iddiasıyla Vietnam ya da Çin’de yüksek fiyatlara satılıyor.

‘Pullu karıncayiyen’ olarak da bilinen pangolinler, Endonezya, Malezya  ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yaşıyor. Sadece geceleri ortaya çıkan ve boyları  bir metreyi bulan pangolinler, karınca ve böcek yiyerek besleniyor.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan pangolinler koruma  altında bulunuyor.

Hakkında admin

Check Also

Japonya açıklarında deprem

Pasifik Okyanusu’ndaki adalar ülkesi Japonya’da bugün 6.1 büyüklüğünde bir zerzele meydana geldi. Merkez üssü Hachinohe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir